noodgebouwen uitkomst te brengen. Door slagvaardig handelen van het bestuur en hulp van hltc, die ons tijdelijk de kleedkamers ter beschikking stelde, kon met één voetballoze zondag worden volstaan. Wederom een uiterst moeizaam seizoen voor het eerste. Eerst na een nacompetitie met dss, wfc en KW wisten we middels twee overwinningen het derdeklassersschap veilig te stellen. Grote dank verdiént Jan DomhofF die het bij iedere wedstrijd, ondanks de vaak mindere prestaties, wist klaar te spelen een groot legioen van jeugdleden op de been te brengen om de nodige support te geven. De overige elftallen acteerden met wisselend succes. Kampioen werd alleen het Twaalfde (de Honde koppen). Op het jaarlijkse reunistendiner werd Cees Weidema, onze trouwe clubarts tot lid van verdienste benoemd. Een gebeurtenis die op dezelfde dag werd voorafgegaan door het leggen van de eerste steen van het nieuwe clubhuis door Piet van Houten. Het hoogte punt was natuurlijk het gereedkomen van het nieuwe clubhuis. Op 8 mei 1975 (Hemelvaartsdag) was het dan zo ver. Onder zeer grote belangstelling werd het door voorzitter Alex Oud geopend, een daad die twee dagen later voor de buitenwacht door wethouder van Sport en Jeugdzaken van de gemeente Haarlem, P.W.L. Voskuilen, werd herhaald. Zonder iemand te kort te willen doen dienen twee leden genoemd te worden voor hun vele werk da't zij verzet hebben bij de totstandkoming van het clubhuis: Paul Haverkamp Begemann en Paul te Beest. Begemann promoveerde tot Erelid en Te Beest tot lid van verdienste. Seizoen 1975-1976. Zelden zal een duidelijker bewijs aangedragen zijn voor de stelling dat de resultaten van het eerste elftal verreweg het belangrijkste criterium voor het reilen en zeilen van de vereniging vormen. De degradatie van het eerste uit de derde klasse van de knvb betekende een dieptepunt in de geschiedenis van hfc en het feit dat hetzelfde seizoen zo opmerkelijk veel positieve punten op andere gebieden opleverde heeft niet kunnen verhinderen dat we slechts met uiterst gemengde gevoelens op dit tijdvak kunnen terug kijken. Het was een teleurstellende ervaring voor spelers, trainer en leider van het eerste om hun grote opofferingen en inzet op deze wijze beloond te zien. Ook zij, met name Hans van Tekelenburg (die op 14 maart 1976 zijn 250e competitiewedstrijd voor het eerste speelde), zullen echter geweten hebben, dat de val al eerder inzette dan in september 1975. Op 11 april 1976 kwamen we neer. In de vierde klasse. Het definitieve dieptepunt? De positieve punten waren, als gezegd, vele. Het clubhuis bleek van meet af aan als een echte basis te PG E R I C H T 1879 Rechts boven: Het HFC-bestuur in 1966. V.l.n.r.: Van Wijk, Van Baasbank (voorz.), Ligtenstein, Van Schouwenburg,.Bijleveld, De la Mar en Kroon.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 103