2id opregter ouden? functioneren. Het creëren van gezelligheid, op de drukbezette maandagavonden bovendien gecombineerd met het nuttige, leek bijna als vanzelf te gaan. De met het clubhuis geïntroduceerde nieuwe vorm van barbeheer (een zgn.'mengvorm') bleek, ook finan cieel, een groot succes. Dat de Begeerbeker van dit seizoen naar de administrateur van de barcommissie, de heer E.J.Vellema, ging mag, hoe weinig spectaculair het werk ook is, als een terechte hommage aan de gehele barcommissie worden beschouwd. Op het veld ge beurden ook nog positieve dingen. Gezien de prestaties van het eerste kwam het kampioenschap van het tweede, onder leiding van Joris Jansen Schoonhoven, een beetje als wonderbaarlijk over. Vermeldenswaard is ook de overwinning (2-1op de oud-internationals op 1 januari. Na afloop van de wedstrijd was er geen traditioneel diner in een van Haarlems etablissementen want we bleven in ons eigen clubhuis. De feestvreugde was er niet minder om. Bij de jeugd ging men voor het eerst over tot aanneming van jeugdleden van 7 en 8 jaar. Voor deze jongens, mini-pupillen geheten, werd door Friso van der Wal, samen met Rob Tuilenaar, een speciaal soort voetbal, het zgn.'mini-veld-voetbal', geïntroduceerd: een uiterst doordacht systeem, gericht op spelvreugde, aanleren van de eerste regels, ont dekken van de eigen kwaliteiten en tekortkomingen, het begrijpen Rechts: Dit idyllische pand op een kunst matige heuvel is het ontwerp voor een nieuw clubhuis, al in 1911 ontworpen door de architect J.B.van Loghem. Toen al was de behoefte aan een eigen clubhuis groot, maar ook dit fraaie ontwerp bleef een droom. In 1976 verrees het huidige clubhuis (rechts onder). deze „kind Rooi lards imet- mdaj e cmt HBS Ik een row n lanf I Old' ter. Achterste rij v.l.o.r.: Hendrik Teu- nissen 76 jaar oud, 62 jaar supporter; Wilhelmus Kraak, 73 jaar oud, 64 jaar supporter; Simon van Wetering, 83 jaar oud, 70 jaar supporter; Arie van Egmond, 80 jaar oud, 68 jaar sup porter. Met elkaar komt dit zeer vitale en montere achttal 493 jaar aan de Span jaardslaan en om onze grote dichter Joost van den Vondel aan te halen: „Waar werd opregter trou gevon den?" In 1979 viert de Koninklijke HFC haar eeuwfeest. Het komt ons voor dat deze heren bij leven ep welzijn door de dan jubilerende vereniging wel even naar voren mogen worden gehaald. A. KR. i.r.: D 5 jaai >ud, m an, "I ermai upper

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 105