as so van enige tactiek en het ontwikkelen van technische vaardigheden. Al snel zou duidelijk worden, dat de basis die aan deze mini- pupillen gegeven wordt, voor positieve resultaten op latere leeftijd zou gaan zorgen. De introductie van de mini-pupillen accentueerde overigens een algemene tendens van een grotere plaats (ook finan cieel) voor de jeugd binnen hfc. De jeugdorganisatie veranderde ingrijpend van structuur, met wisselend succes. Eén van de in gestelde commissies, die een succes bleek, was de oudercommissie. De ouders kwamen tot werkzaamheden (kleine HFC-er, vervoer, be manning bar en leiding elftallen), waarvoor niet voldoende HFC-leden gevonden konden worden. Hetgeen het gevaar in zich houdt dat het zo vaak gesignaleerde gebrek aan betrokkenheid en aan motivatie van vele HFC-leden een nieuwe voedingsbodem heeft gekregen. Voorts werd in de HFC-er van december 1975 voor het eerst melding gemaakt van het Zaalvoetbal, een min of meer geïsoleerde sector van het HFC-gebeuren. Geïsoleerd, omdat het zich uitsluitend buiten de HFC-velden afspeelt en ook vanwege het grote risico voor blessures. Voor de spelers van de hoogste elftallen is het zaalvoetbal dan ook nooit aangemoedigd door het bestuur, hoewel vele HFC-leden er al lange tijd (vanaf 1971) plezier aan hebben beleefd. Als laatste, maar niet onbelangrijkste wapenfeit moet de bouw van de nieuwe tribune worden vermeld. Een beetje een ondankbaar project, eigenlijk, met de oude tribune nog in het geheugen gegrift. Het is echter, onder leiding van de twee Paulen (Haverkamp Begemann en te Beest), een zeer bevredigend bouwwerk geworden. Op 16 november 1975 vond de inwijding plaats. Een inwijding zoals het hoort; met een thuisover winning van het eerste. Naar later zou blijken de enige in dit seizoen. Voor het seizoen 1976-1977 gebruikte het jaarverslag de kwalifi caties 'kentering' en 'wederopbouw'. En dat had dan betrekking op de resultaten van het eerste, dat in een sterk verjongde samenstelling op de vierde plaats beslag legde. Nieuw was de instelling van de Technische Commissie die, na aanvankelijke strubbelingen, goed bleek te functioneren en meer lijn bracht in het samenstellingsbeleid ten aanzien van de hoogste elftallen. De resultaten van de hoogste elftallen waren in ieder geval opvallend gelijkmatig. Het hele HFC- gebeuren stond dit seizoen trouwens in het teken van de gelijkmatig heid. 1977-1978 was een seizoen waarin het naderende 100-jarige bestaan zijn stempel steeds meer op het HFC-gebeuren ging drukken. De Jubileum-commissie, onder voorzitterschap van Ad Sandtke, ont plooide succesvolle activiteiten, o.a. ter bestrijding van de jubileum- A 102 —<^Jiaarlemsc/ie Football cTub^- OS t—I I O OS Links: Het oude cantinegebouw/clubhuis, uit gebrand in 1974. Rechts: de oude tribune in kleur. Links boven: (inzetfoto) detail van de nieuwe tribune. Midden rechts: Wim Heybroek (midden) kijkt toe bij een -van de vele prijsuitreikingen.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 106