kosten. Twee evenementen die er vooral uitsprongen waren de wijn avond op 29 oktober 1977 en de Fancy Fair op 15 april 1978. Op de wijnavond werd de 'HFC'-wijn voor het eerst aan de man gebracht en kwam een verkoopactie van HFC-glaswerk op gang. De Fancy Fair was met al z'n stands, de trekking van de loterij, de mode-show en het feest een daverend succes. Het eerste elftal beleefde een op het vorig seizoen gelijkende competitie: een zwakke start, gevolgd door een hele reeks over winningen en een minder (geconcentreerd?) einde. Een vijfde plaats was het resultaat, en tevens een indicatie dat de weg naar promotie een langere kan zijn dan sommigen dit verjongde team hadden toe gedacht. Nieuw was ook de introductie van zaterdag-voetbal voor senioren. Voor lieden, die niet zozeer uit geloofsovertuiging, dan wel om 'huiselijke' redenen de zaterdag boven de zondag verkiezen. Het leverde één elftal op (dat meteen kampioen werd), maar het zou niet lang duren of er volgden er meer. Een zeker gevaar voor de vereniging kan het inhouden, in die zin, dat door deze ontwikkeling het toch al bestaande gebrek aan jeugdleiders, c.q. de afhankelijkheid van be trokken ouders, nog groter zal worden. Toevallig of niet, de Begeer- beker ging dit seizoen naar één van de ouders: Pink Huygens. Van groot belang tenslotte was het eindverslag van de door het Jeugd- bestuur ingestelde 'Commissie Toekomst Jeugd hfc'. Het verslag werd met een enkele kanttekening door het Hoofdbestuur geaccordeerd, het geen impliceert, dat het de komende jaren als richtlijn voor het technisch beleid van het Jeugdbestuur zal gaan dienen. Het oprichten van één enkel elftal in 1879 is uitgelopen op het bestaan van 57.000 elftallen, nu honderd jaar later. Bij elkaar goed voor zo'n half miljoen wedstrijden per jaar. Het geravot met een bal door een clubje jongens uit de zogeheten betere kringen is een sport geworden waar een fors deel van het Nederlandse volk zich actief of passief mee bezig houdt. De Haarlemsche Football Club bleef overeind. Met veertig elftallen, ruim honderd mini-pupillen, 926 leden en 182 donateurs is de club als vereniging bloeiend en actief te noemen. In haar prestaties heeft hfc zich dikwijls eigenzinnig getoond. Van een stevige plaats in de hoogste regionen plotseling degraderend, om dan weer stijfkoppig en onverwacht omhoog te komen. Een golfbeweging die karakteristiek is geweest voor de gang van zaken bij hfc. Het gedrag van het eerste elftal had vaak grote invloed op het moreel van het geheel. Een hfc kenmerkende sfeer, gesteund door aparte tradities, is -g^Hoorlemsche Football Club. Midden boven: Van de jeugd zal hfc het in de toekomst moeten hebben. Onder: Opening van de nieuwe tribune op 16 november 1975. Rechts: Het HFC-bestuur in 1979, v.l.n.r.: Kokke, Oud (voorzitter, in wiens periode clubhuis en tribune werden gebouwd), Te Beest, Witjas, Van Liemt, Poster, Smuling, Van der Meulen.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 108