F. A. L OE CUTER, 27 en 38, Leidsehe straat. Footballs, Koekamp als oefenveld te mogen gebruiken. Dat mocht. De jonge voorzitter kreeg een officieel schrijven retour waarin stond dat 'de gemeente geen bezwaren had mij den Koekamp in onderhuur af te staan als worstelpark voor mij en mijne kornuitjes..', zoals Muiier later noteerde. Het eerste echte voetbalterrein van Nederland was een feit. Later zette men op dit gebied het grote Brongebouw neer, dat op zijn beurt werd opgevolgd door het huidige Sportfondsenbad. Overigens speelde men in dat allereerste begin geen 'echt' voetbal, maar rugby. Als de koeien, die er gewoonlijk graasden, door de spelers waren weggeleid begon de match. Dat majesteuze populieren in het veld stonden deerde niemand. Als het zo uitkwam speelde men er met drie ploegen tegelijk en op sommige zondagen kon men er meer dan honderd jongens aantreffen, druk in de weer met de bal. Het spel uit de oertijd van hfc is in het eerste jubileumboek (1879-1919) als volgt omschreven: 'In die dagen werd nog gewerkt met 'scrimmages', d.w.z. er vormde zich een knoedel van 30-40 (soms meer) jongens, die te zamen om den bal drongen. De bal zat in het gedrang en het was nu maar de vraag, waar hij uit den menschenklomp zou komen. Wie daar kijk op had en zich op de juiste plek had geposteerd, kon er dan met den bal van door gaan, vóór dat de armen en beenen van de opeengepakte jongens zich weer eenigzins afdoende hadden gesorteerd en er vrijheid van beweging Het Sport-Magazijn Rechts onder: Het eerste Nederlandse elftal in 1894. De spelers verschenen in het tenue van hun eigen club, compleet met hoofd deksel. De scheidsrechter droeg een bolhoed. Staand v.l.n.r.Van der Bosch, Pies, Kampers, H.Menten, Tromp, Schroder en scheids rechter Wijnands. Zittend v.l.n.r.Kan, Kampschreur, Timmermans, Weinthal en Meyer. De vier HFC-ers in de ploeg droegen nog twee verschillende soorten shirts, name lijk ofwel een horizontaal blauw-wit gestreept shirt, of een geheel blauw shirt met één witte verticale baan. AMSTERDAM. is weder ruim voorzien var, alle grootten Association Pattern. Verder voorhanden: losse Diazen voor dito Luchtpompen, Boundary Sticks Shinguards, Rules, etc. etc. Men vragt den uitvoerigen, rijk geïllustreerden Prij courant.

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 13