maar met doornen bezaaide harde weg, vol gevaren... Elders in dit gedenkboek spreek ik over de kansen van een club, die tegen stoere, hun lichaam oefenende jongelui uit den werkmansstand moet strijden. Die jongelui moeten begrijpen, dat de heertjes van de dancings en cock-tails, wijntje én Trijntje, het afleggen tegen jongens, die behalve hun ééntonige werk slechts één geluk kennen, de ont spanning op het speelveld en....'n zeker succes, 'n sporttitel van le klas, kampioen of wat dan ook.' 'Wanneer de jongelui, die kantoren, hbs, Mulo, Lyceum of Gym nasium afloopen en veel en inspannend, zittend geestelijk werk ver zetten, op den duur een kans willen behouden, moeten sterker, d.w.z. geregelder training en soberheid per se haar steun blijven geven, anders is hun behoud 'n zeer open vraag.' 'Immers er dreigt een algemeen en groot gevaar, een gevaar te grooter naarmate men het zich minder bewust is. Zoodra toch een club, die jarenlang in de eerste klasse speelde, door vertrek der leden naar elders, door verslapping in de leiding, verslapping der ambitie bij een oefenmeester, verloop, of tegenslag in de successen, degradeert, is de kans groot, dat zij er niet meer naar streeft om zich te herstellen en in de versukkeling gaat geraken...' Muiier zag het goed, maar zijn waarschuwing was meer een profetie voor later jaren. Want als 50-jarige bewees hfc nog lang niet te zijn versleten. Het eerste begon het jubileumseizoen met het winnen van de AROL-beker. Het was de eerste keer dat deze uitnodiging van afc werd aanvaard. In de competitie eindigde dit elftal in de bovenste helft van de ranglijst. Met man en macht is er gewerkt om de jubileumfeesten in september 1929 waardig en uitgebreid te vieren. Dick Laan vertoonde weer zijn speciale HFC-film, Jan Leith schreef een operette in drie bedrijven getiteld 'De voetbalbruid', Karei Lotsy redigeerde persoonlijk het om vangrijke jubileumboek, Pim Muiier schreef stukken, Clinge Doorenbos rijmde en 'de voorzitter houdt een wakend oog op alles, schuiert zijn 'hoog zije' vast op en laat zijn haren reeds inkorten', aldus secretaris Van Lennep. In het sportieve vlak streed men om de Mulier-beker: athletiek-wedstrijden gecombineerd met vaardigheids demonstraties met de bal. Winnaar was Piet Hagenaar. Voorts waren er de gebruikelijke tournooien en feestavonden. De helft van de honderd jaar zat er op. Van al de oude clubs die al hadden moeten afbaken of naar lagere klassen waren verdwenen stond hfc nog vooraan in het voetballeven. Maar het zou moeilijk worden. Het is de vraag of de club het zo lang had volgehouden als dr.Cees Spoelder niet zeventien jaar voorzitter mmm -<CHaarlemsche Football C!ub^~

Jubileumboeken HFC | 1979 | | pagina 68