Door de Duitse inval van mei 1940 werd dat jaar de competitie niet uit gespeeld. In het seizoen 1940-1941 werd wel een volledig competitieprogramma afgewerkt. Voor HFG verliep dit sei zoen in overeenstemming met de omstandigheden des tijds: degrada tie naar de 3e klasse. Zo goed en zo kwaad als dat ging is nog tot het seizoen 1944-1945 door gevoetbald. Toen brak voor het grotendeels nog niet bevrijde Nederland de honger winter aan en was voetballen het laatste waar de mensen aan dach ten. Als vereniging heeft HFC de oorlog overleefd. In augustus 1945 vond de eerste na-oorlogse algemene leden vergadering plaats. Onder HFC-ers heeft het oorlogsgeweld de nodige slachtoffers gemaakt. Hun namen staan vermeld op een gedenkplaat in ons clubhuis. Met het seizoen 1946-1947 ving voor HFC - nog steeds in de 3e klas se - de na-oorlogse periode aan. In 1947 volgde P. C. van Houten Wim Heybroek als voorzitter op. Samen met Ad Sandtke (jeugd) en trainer Gerrie Stroker pakte Van Houten de zaken ambitieus aan met als resultaat het kampioenschap van de 3e klasse in 1950. De daarop vol gende promotiewedstrijden verlie pen succesvol. Resultaat: promotie naar de 2e klasse. Belangrijke spe lers waren o.m.: Hans en Hein Win ter, Jan en Tom Corbeth, Paul Bege- mann, Henk Hackenitz, Cees de Nijs, Hans Busselman, Jan Moole- naar en Piet Ligtenstein. In die 2e klasse ging het eerste een steeds be langrijker rol spelen. Technisch goed verzorgd voetbal. 14-2-1927. H.F.C.-Unitas 3-1. Ster ren uit het verleden. Staand v.l.n.r.: P.C. van Houten, H. Eijsvogel, J. We her, M.C. Sigmond, F. Reuvekamp Gille, A.Y. v.d. Meulen, J. de Ko- ningh, H. Engel en H. v.d. Berg. Knielend v.l.n.r.:D. Miezérus, A. van Beekuin en Chr. van Houten. Erevoorzitter P.C. van Houten. Erelid ür. C. Spoelder. Voor velen „de ouwe Spoelder", een legende in Haarlem.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 11