Het 100-jarig jubileum ofte wel van de Vischhal tot aan de Kaag Het heeft een tijd moeten duren, maar in 1979 bestaat de HFC als eerste voetbalvereniging in Neder land 100 jaar. Een zeer uitgebreid programma is door de Jubileum commissie onder voorzitterschap van Ad Sandtke vastgesteld. Gedurende zes weken behoeft de doorgewinterde HFC-er zich niet te vervelen. Tijdens de jubileumfestivi teiten wordt er in de Vischhal een herdenkingsexpositie gehouden, waar HFC aan de buitenwereld zeer oud en origineel materiaal uit de beginjaren van de vereniging toont. De expositie trekt in vijf weken tijd liefst 8000 bezoekers. Bij een jubileum behoort een ere- wedstrijd. PSV, het jaar daarvoor nog landskampioen en winnaar van de UEFA-bokaal, is de tegenstander van formaat. Het eerste speelt uitstekend en lijdt slechts een 6-3 nederlaag. De buitengewone algemene leden vergadering, in de speciaal voor het jubileum opgezette feesttent, wordt zeer goed bezocht. Ere-voorzitter P. C. van Houten verhaalt over het verleden, Cees Timmerman biedt het jubileumboek '100 jaar Eigen zinnig Amateur' aan het bestuur aan en Freek van Muiswinkel geeft een voorproefje van het jubileumca baret. Voorzitter Alex Oud heeft het druk met het uitreiken van onderschei dingen. Oud-voorzitter Jaap van Baasbank wordt erelid, Hugo Bet- tink, Jan Dalmeijer, Tonny ten Have, Leo Molijn en Wichert van Schouwenburg ontvangen het lid maatschap van verdienste. De gou den speld is er voor Wim Schnitger, Bart Blankenaar, Pim Lagerwerf, Ed Vellema, Fred Groot en Jaap van Buchem. De sportdag met HLTC en Rood en Wit wordt een groot succes, maar welke activiteit werd dat niet? Zo'n 250 deelnemers, man, vrouw en kind van 8 tot 80, leven zich uit in cricket, tennis en voetbal. Voor alle jeugdcategorieën zijn er grote voetbaltournooien met als winnaar bij de A-junioren HFC. Voor de jong-senioren en de B-ju nioren zijn er internationale tour- nooien, met deelname van oude voetbalverenigingen uit België, Frankrijk, Duitsland en Denemar ken. jpïmsehe Boogje lopen, een onderdeel van de activiteiten voor de jeugd bij het 1 OO-jarig bestaan. Zeer velen wilden het Jubileum- bord van de oud ste voetbalvereni ging van Neder land in hun bezit hebben. Prominenten ver zamelen krachten voor een langdu rige receptie, v.l.n.r. de heren: Kokke, te Beest, van Liemt, Witjas, Poster, Smuling, v.d. Meulen, Sandtke, van Houten en Oud.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 16