Na deze eerste ronde van histori sche hoogte- en dieptepunten luiden wij, via een intermezzo van geva rieerde consumpties, de tweede ron de in. De discussie over de identiteit van de vereniging. Vrij algemeen is de conclusie dat het imago van HFC-er in de afgelopen decennia veel mensen er van af heeft gehou den om zich aan te melden. „Er zijn andere manieren om de deuren open te zetten voor goede spelers." In het verre verleden is dat ook al tijd gebeurd. Giltay Veth vermeldt in dit verband dat bij een bepaalde overwinning van HFC op Haarlem in de jaren '20 in de kranten bena drukt werd dat de meerderheid van HFC uit voormalige Haarlem-spelers bestond. Alle aanwezigen hebben de indruk (op meer of minder afstand van HFC staand) dat HFC nu wèl op de goede weg is. Er wordt nu goed gevoetbald èn goed getraind. Onvermijdelijk vallen er nu namen van spelers die destijds wèl voor HFC gewonnen hadden moeten worden. Niet ge beurd dus. Poster: „We hadden naar buiten een besloten vereniging." Giltay Veth haalt vervolgens 'De maatschappelijke slinger van de klok' van Prof. A. Pitlo aan (terwijl ondergetekenden, doorgeleerd heb bend in deze materie, ijverig knik ken) om tot de conclusie te komen: „Ik ben er helemaal vóór dat de deur open staat, maar de natuurlij ke aanwas moet je blijven binden. HFC moet HFC blijven, waar de hele familie zich thuis voelt." Heybroek: „Wij zeiden destijds al: werf nieuwe leden en zorg dat ze in het kader passen." Hetgeen Oud doet herinneren aan de gratis kaartjes voor Nederland-België, die je vlak na WO II van Heybroek kon krijgen, als je een nieuw lid voor HFC aanbracht. Veel kaartjes heeft hij er overigens niet aan overgehou den, omdat de jongens op zijn school (de Dreefschool) van ver, zo als Zandvoort, kwamen. Van Baasbank noemt in dit verband de grote waarde van de 'vaste' krachten van de vereniging, zoals mensen a la van Rooijen, Schaafs- ma, Heesterbeek en Damen. Giltay Veth: „In mijn voorzitterspe riode hebben we het besluit tot het permanent plaatsen van reclame borden (van Baasbank: „Daar was men in mijn tijd nog op tegen!") nog buiten de algemene ledenvergade ring om genomen, maar het besluit tot het invoeren van de shirtreclame hebben we wèl in die vergadering opgevoerd. Daar gingen we met knikkende knieën naar toe. De ge moederen laaiden inderdaad hoog op, maar er bleken uiteindelijk slechts drie stemmen tegen. En over die reclameborden hebben we nooit iets meer gehoord." Van Baasbank: „Destijds werd het geld, dat HFC van Ajax ontving voor Hans Winter (f 3000,-), nog als 'be smet geld' beschouwd. Dat geld is toen geschonken aan het KWF. Maar toen we later dezelfde hoe veelheid geld voor Johnny Honnef (ook van Ajax) ontvingen, hebben we het wèl gehouden. In 'mijn' periode was het nog zo, dat als je werd voorgehangen voor de ballotagecommissie en je zei te gen de voorzitter van die commissie, Frits Kotte, „aangenaam", deze re pliceerde met „dat zullen wij wel beoordelen". Om vervolgens te vra gen of je ook nog zusjes had!" Links: Paul Bege- mann en Kiek Gil tay Veth. Boven: Wim Heybroek. Onder: Jaap van Baasbank.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 21