Groot verlies I SEIZOEN 1980-1981 Nog maar nauwelijks rolt er weer een bal aan de Spanjaardslaan of de gehele vereniging wordt diep ge schokt door het onverwachte overlij den van erevoorzitter Piet van Hou ten op 11 september 1980. Piet van Houten, voorzitter van 1947 to 1959, en daarna erevoorzitter, zal de geschiedenis ingaan als een van de allergrootsten van onze vereni ging. In vorige jubileumboeken is er over Piet van Houten al veel ge schreven. Een markante man, een individualist, die toch openstond voor ideeën van anderen. Bij het 100-jarig jubileum was hij bij alle festiviteiten, waarvan hij zichtbaar genoot, aanwezig. Veel indruk heeft zijn herdenkingsrede gemaakt op 15 september 1979, waarin hij alle overleden ereleden en leden van verdienste op bewogen wijze her dacht. Kruyer, kan in de competitie geen potten breken. Een zesde plaats, 21 wedstrijdpunten uit 22 wedstrijden met de doelcijfers 28 voor en 29 te gen, is niet om over naar huis te schrijven. De achterstand op kam pioen DSS is liefst 13 punten. De voorsprong op degradant WB even wel zeven. Gert Jan Volgers wordt met zes doelpunten topscorer. Lex Eldering voetbalt zijn 150ste compe titiewedstrijd en Piet Stut zijn 100ste. Het tweede doet lang mee in de race voor het kampioenschap. Het team van leider Jan Beek eindigt tenslotte toch maar op de zesde plaats met 24 uit 22. Van alle overige seniorenelftallen, op zondag zijn het er 12 en op za terdag inmiddels vijf, is alleen weer het kampioenschap van het negende te melden. Bij de jeugd zijn er positievere be richten. De Al promoveert naar de jeugdafdeling en wordt tweede in het tournooi 'De Acht'. De BI wordt tweede in hun competitie en hoewel de overige junioren-teams geen kampioenen kennen, wordt er op alle fronten gepresteerd. In het bestuur weer drie mutaties. Eggie Poster, secretaris Jan Jaap Smuling en penningmeester Peep Kokke verlaten het bestuur. Eggie Poster, negen jaar bestuurslid, ont vangt het lidmaatschap van verdien ste en voor Jan Jaap Smuling is er de gouden speld. Voor het jarenlan ge stencilVverzendwerk van de HFC'er ontvangt Mies de Jong-Kaars Sypesteyn de Begeerbeker. Het eerste, getraind door Maup P.C. van Houten. Mevrouw Mies de Jong - Kaars Sy- pesteyn, winnares Begeerbeker. E2 met behulp van mascotte en elftalbespreking op weg naar een sterk seizoen.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 27