105 jaar oud SEIZOEN 1984-1985 Voorafgaand aan de competitie heeft de Jubileumcommissie, onder leiding van Wibo Rijpma, een aantal activiteiten georganiseerd. Voor de jeugd zijn er tournooien en ook de veteranen meten zich met leeftijdge noten. De Pim Mulier-beker wordt gewon nen door de eerste elftalspeler Huib Arends. De honderdjesdag, sportwedstrijden met leden van de HLTC, Rood en Wit en de Roeivereniging het Spaar- ne, kent slechts een beperkt aantal deelnemers, maar de gezelligheid heeft daar niet onder geleden. Vol is het in ieder geval wel op zon dag 2 september, toen onder de titel „Ontmoet je vrienden" elk senioren elftal een bevriend elftal kon uitno digen om tegen te spelen. Onder werkelijk ideale weersomstandighe den wordt deze dag een groot suc ces. Bij een jubileum hoort ook een bij zondere algemene ledenvergade ring. Mech Kruyff vertelt op zeer geestige wijze een groot aantal anekdotes. Het bestuur, met toe stemming van de algemene leden vergadering, pakt goed uit door Hans Thon te benoemen tot ere-lid. Hans Thon, meer dan een halve eeuw lid van HFC, heeft vele decen nia enorm veel werk verricht in di verse commissies. Als scheidsrech ter bij jeugdwedstrijden en vetera nen is hij nog wekelijks op het veld te vinden. Jan Domhoff, ook zo'n harde werker, zij het iets minder stil, wordt lid van verdienste. Liefst tien leden worden onderscheiden met de gouden speld. Jan Berghuis, meer dan 50 jaar de man die rang lijsten, aantal competitie- en vriend schappelijke wedstrijden van eerste elftalspelers en doelpunten e.d. bij houdt; Manty Scholtmeijer, jaren lang fotograaf van de HFC'er; de he ren J. Dalmeijer sr, W. G. ten Hou ten de Lange en H. C. Reinders Fol- mer, drie oudere leden die praktisch geen wedstrijd van het eerste elftal overslaan; Hans Tekelenburg, met zijn 254 wedstrijden de vierde spe ler na Hein Winter, Cees de Nijs en Paul Bouwman, die het magische aantal van 250 competitiewedstrij den heeft gespeeld; de heer J. Hees terbeek jr. onze trouwe kaartverko per bij de thuis-wedstrijden van het eerste; Henri Korpershoek en Pim Peeman voor hun werkzaamheden in de barcommissie en ook wel voor hun verdienste op de groene velden en ten slotte last but not least de eerste vrouw die de gouden speld ontvangt Pink Huygens-Tiel, voor al het vergaren en verzenden van de HFC'er. Op de gewone algemene ledenver gadering zijn het de bestuursleden van Muiswinkel, Vellema en Heer- kens Thijssen die afscheid nemen. Voor penningmeester Ed Vellema, die vier jaar lang consciëntieus de Erelid Hans Thon ontviel ons helaas in februari 1985. Een waardevolle HFC-er was niet meer in ons mid den. Nog weke lijks missen velen zijn bijzondere lach en zijn opge wekte persoon lijkheid.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 32