11 meter en 1 seconde... SEIZOEN 1985-1986 Vol goede moed begint het eerste, nu onder leiding van trainer Arthur Berendonk, aan het seizoen, maar al snel blijkt dat het ook dit jaar niet zonder degradatie-zorgen zal verlo pen. Op speciaal verzoek is het eerste in gedeeld in een Amsterdamse afde ling, om daarmede de soms wat be laden derby's te ontlopen. Ondanks die nieuwe indeling wordt het toch een beladen jaar. Vanaf het begin staat het eerste onder aan de rang lijst. Na 17 wedstrijden tien punten, drie punten achter op de concurren tie, en degradatie lijkt onafwend baar. HFC wordt gemobiliseerd. Met bus sen naar CTO en de Vesting. Twee overwinningen en twee gelijke spe len brengen het behoud van het 4e- klasserschap binnen gezichtsveld. De laatste wedstrijd is immers in en tegen de Bijlmer, mede-degradatie kandidaat met slechts een punt meer. Er moet gewonnen worden en dat werd er bijna. Na lang 1-0 te hebben voorgestaan, maakt de Bijl mer tien minuten voor tijd gelijk. En dan de laatste minuut... Penalty voor HFC, helaas weet Nor- bert Vissers het net niet te vinden. Met 17 punten uit 22 wedstrijden (doelcijfers 23 voor en 28 tegen) eindigt het eerste op de laatste plaats. 11 meter en 1 seconde waren wij verwijderd van het behoud van het 4e-klasserschap, zou Ignace van Liemt later schrijven. Nog nooit was HFC tot de HVB afgedaald. Om alle competitie- en vriendschap pelijke wedstrijden te kunnen af werken, zijn er liefst 41 spelers no dig, waarschijnlijk een record. Alex de la Mar kan nog enigszins tevre den op het seizoen terugkijken. Hij speelde zijn 100ste competitiewed strijd. Tijdens de algemene ledenvergade ring neemt voorzitter Kiek Giltay Donkere wolken pakten zich sa men boven de Bijlmer en boven de Koninklijke H.F.C. Werd de eifmetertrap door de stormachtige tegenwind ver traagd? Velen zei den na afloop: „Dapper van Nor- bert dat hij hem durfde te nemen, wat jammer voor hem dat hij juist nu miste.En zo was het ook. Hoe veel penalty's werden er niet gemist in ons 110-jarig bestaan. En dit was er ge woon één van. Wel een belang rijke en zeker de meest historische uit de 110 jaar. Degradatie naar de HVB was een feit. Echt verdriet op het veld en aan de Span jaardslaan bij le vensgrote kerels. Zij namen zich voor om met z'n allen op de weg terug te gaan naar de KNVB. Als dat eens in één jaar zou luk ken!

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 36