Na 12 jaar weer terug in de 3e klasse KNVB SEIZOEN 1987-198 Terug van weggeweest. In de 4e klasse KNVB maakt het eerste we derom onder leiding van trainer Gerrit Peys en elftalbegeleider Ben nie Roode er een spannend seizoen van. Als eerste oefenwedstrijd van het seizoen speelt ons eerste nog te gen een Ajax-combinatie en wordt op een kletsnat veld met 17-1 afge droogd. Ene Johnny Bosman scoort 8 x en hij heeft daar slechts één helft voor nodig. Aanvallend voetbal wordt gepropa geerd. Na een voorzichtig begin, 7 punten uit 6 wedstrijden, komt het eerste pas goed op gang. Een enkel gelijk spel en verder alleen maar overwinningen brengt ons eerste na 15 wedstrijden op 23 punten, terwijl mede-kampioenskandidaat Schel- lingwoude er twee minder heeft. En als dan de thuiswedstrijd tegen Schellingwoude door een doelpunt van Cor Plaizier in de laatste minuut met 1-0 wordt gewonnen, lijkt pro motie naar de 3e klasse een feit. De laatste vijf wedstrijden worden ingegaan met een voorsprong van vier punten op de concurrentie, maar dan stokt de doelpuntenma- chine, immers in 17 wedstrijden werden er liefst 48 gemaakt. Twee gelijke spelen en verlies thuis tegen Spaarnwoude brengt Schellingwou de op één punt, met nog twee wed strijden te gaan. Uit tegen degrada tiekandidaat De Eendracht wordt met 1-0 gewonnen en in de laatste wedstrijd is een gelijkspel (1-1) te gen Oriënt voldoende voor de pro motie. Het is dan 8 mei 1988. Trainer Gerrit Peys, in twee seizoenen achter elkaar gepromo veerd met „de Koninklijke". Opluchting alom. promotie...! Een eindsignaal en wat voor een, IIFC terug in de 3e klasse.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 44