Gelijkspel troef SEIZOEN 1988-1989 Na twee jaar zeer succesvol met de selectie te hebben gewerkt, maakt Gerrit Peys plaats voor Doby Peters. Al eerder had trainer Peters HFC onder zijn hoede, van 1969-1973, in de tijd dat het eerste nog 2e klasse voetbalde. HFC 1 heeft dit jaar een erg sterk team, doordat er een aan tal gerenommeerde spelers van bui tenaf zich bij de vereniging heeft aangemeld. Ondanks aardig spel worden de eer ste twee competitiewedstrijden ver loren, daarna is het eerste eigenlijk nooit in de race geweest voor een van de bovenste plaatsen. Het krachtverschil in de 3e klasse is zeer gering. Kampioen wordt DCO met 29 punten uit 22 wedstrijden, terwijl WSV '30 en Beverwijk geza menlijk op de een na onderste plaats met 19 uit 22 eindigen. Het eerste behaalt 21 punten, waarvan er liefst 13 uit gelijke spelen, met de doelcijfers 29 voor en 29 tegen. Middelmatiger kan het haast niet. Wederom is Cor Plaizier de meest succesvolle schutter met negen doelpunten. Het tweede, onder leiding van Ton- nie Geerling en trainer Jan Herman, komt opnieuw tot een tweede plaats, echter wel op een grote af stand van kampioen DIO 2. Het derde, onder leiding van Gerard Boekhout en Cor van Gelder, be haalt met ruime voorsprong het kampioenschap van de reserve 2e klasse HVB, hetgeen automatisch promotie naar de reserve le klasse HVB inhoudt. In dit jeugdige team speelt een groot aantal spelers die in de komende ja ren in het eerste en tweede zeker bruikbaar kunnen zijn. Het vierde, onder leiding van Fons Langemeyer, start moeizaam, maar maakt een uitstekende tweede helft van het seizoen door en handhaaft zich dan ook keurig. De oldtimers van het vijfde bereiken na een spannende competitie we derom de hoogste plaats. Al met al zijn er bij de vijf hoogste zondag-se niorenelftallen in de afgelopen twee jaar vijf promoties te vieren. Helaas is het zesde reddeloos verloren en degradeert. Op zaterdag is het het vierde elftal dat de kampioensvlag kan hijsen. De 1 januari-wedstrijd, dit jaar zon der televisie, maar wel onder ruime publieke belangstelling, levert tegen een sterk oud-internationals-team een 4-2 nederlaag op. De Al moet in een monstercompeti tie met liefst 16 elftallen er voor zorgdragen biet op een van de zes onderste plaatsen te eindigen. In die opzet slaagt het team dank zij een zeer sterke tweede helft van de competitie ruimschoots. Het wordt achtste. De BI en Cl acteren in hun klasse met wisselende successen. De beste resultaten zijn er dit jaar bij de D- junioren. Dl en D2 eindigen hoog in hun sterke klasse. De D3 behaalt het kampioenschap. Henny Böhm ont vangt van Ad Sandtkc de eerste prijs voor zijn ontwerp van het vignet HFC-110 jaar. HFC 1 aan het einde van het seizoen. Staand v.l.n.r.: Rob Rijbroek, Jasper te Braak, Danny Kiemeney, Richard Kerk- man, Cor Plaizier en Joost Lamp. On derste rij: John Wijers, Hein Kiemeney, Patrick Steenkist, Robbie Verstraten en Norbert Vissers.

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 46