HFC is 110 jaar Erelijst van HFC Een speciale editie waard, vonden wij. Een jubileumeditie, waarin de ver slaglegging van de laatste 10 jaar cen traal staat. Een verslaglegging in woord en beeld, die alle, althans veel, zaken nog eens op een rijtje zet. Voor de historisch minder onderbouw den, maar tevens voor de fijnproevers die een geheugentest niet schuwen, is ook al gezorgd: het artikel 'De eerste honderd jaar in vogelvlucht'. Voeg daarbij het verslag van het unieke ge sprek tussen zeven (ex-)voorzitters van HFC en u zult op voorhand begrijpen dat u deze editie zonder enige schroom in de buurt van of zelfs naast/op de ze ven jubileumboeken van HFC (van 1919, 1924, 1929, 1939, 1954, 1969 en 1979) mag zetten/leggen. Hetgeen na tuurlijk nimmer onze hoop de bodem in slaat dat ons over b.v. 15 jaar voldoen de financiële middelen zullen zijn gege ven om weer eens met een ouderwets boekwerk te verschijnen. Er is veel veranderd met HFC sinds de verschijning van de jubileumuitgave van 10 jaar geleden, getiteld 'Honderd Jaar Eigenzinnig Amateur'. Die conclusie mogen we wel trekken. 'Eigenzinnig Amateur' voelen we ons nog steeds, dat is het punt niet. Maar HFC is onmisken baar opener geworden en dat verdeelt de geesten. Over een verschijnsel als (vroegere) ballotage wordt binnen de vereniging zeer verschillend gedacht. Sommige HFC-ers, en niet de minsten, vrezen op den duur, om in de termino logie te blijven, voor het verlies van de status 'Eigenzinnig'. En ook zijn er HFC-ers die weieens wanhopen aan de status 'Amateur'. Een discussie over de identiteit van HFC, die, naar het zich laat aanzien, nog wel even zal voortdu ren. Zonder twijfel heeft de 'beleidsnota' van het bestuur in het afgelopen seizoen misverstanden, om niet te zeggen: pola riserende effecten, teweeggebracht. Waar de nota bedoeld was als deelnota voor het seniorenvoetbal, met name voor de hoogste elftallen, kwam de pre sentatie over als een integrale beleids nota. Teruggestuurd door de algemene ledenvergadering, is het bestuur nu be zig de nota te herschrijven, c.q. uit te breiden tot een daadwerkelijke beleids nota. Stel nu, dat wij vanuit een gezonde on dernemersprikkel abonnees voor de HFC'er moesten werven (het is niet zo, dus we kunnen het rustig stellen). Het zit er dik in dat onze advertentietekst dan ongeveer als volgt luidde: „Het Eerste als Vlaggeschip of als Vreemdelingenlegioen van de Vereni ging?" Daaronder een leuke, toepasselijke, foto van Jan Domhoff en dan: Erevoorzitters: W.J.H. Muiier; oprichter. K.J.J. Lotsy P.C. van Houten Ereleden: J.P. van Baasbank Mr. A.H. van den Berg F. Bettman J. de Breuk J.H.M. van Eeghen H.J.M. Francken Ir. P. Haverkamp Begemann. W. Heybroek R.D. Jongeneel G.H. Kaars Sypesteyn.. M. Loosjes J.J. de la Mar O. Menten Mr. J.H. Meyer Jhr. Dr. J.C. Mollerus.. Th. H. Peltenburg A. Sandtke Dr. C. Spoelder J.J. Swens H. Thon Ir. A.G. van Waveren... Leden van verdienste: A. van Beekum H.J. van Beem

Jubileumboeken HFC | 1989 | | pagina 4