8 m HFC JAAR De periode van de jaren zestig tot nu Rood en Wit "HFC is oud, maar de pisbakken benne ouder!" met een schuin gefabriceerd en daardoor vanzelf dicht vallend klaphek. Toen de plannen tot het doortrekken van de Randweg eindelijk van de baan waren konden er plan nen voor een toekomst aan de Spanjaardslaan gemaakt worden gemaakt. Een commissie met grootse ideeën voor verhuizing naar een terrein aan het Spaarne (waarvan ik mij als medeleden Piet van Houten, Hempie Reinders Folmer jr. en Bob Witjas kan herin neren) kon haar werk staken: we zouden aan de Span jaardslaan blijven! Vooral tijdens het voorzitterschap van Paul Begemann en ook door zijn persoonlijke inzet is er toen veel van de grond gekomen. In 1970 werd de Emauslaan zo omgelegd dat veld 4 een volwaardig wedstrijdveld kon worden. Het Helicopterveld (vooral in gebruik voor circussen) kon in 1977 als veld 5 aan ons complex worden toegevoegd. Intussen hadden we in 1971 op veld 2 een echte lichtinstallatie gekregen. Eindelijk kon in 1974 ook worden gestart met de bouw van ons huidige clubhuis. Het maken van een goed bouwplan had heel wat voeten in de aarde gehad: diverse 'definitieve' plannen verdwenen weer in het IN DE OERTIJD Rood en Wit kwam in 1909 naar de Spanjaardslaan. Tot dat jaar waren de cricketers en de voetballers eigen wegen gegaan, al waren er wel veel personele banden en kwam de combinatie van cricke ten bij Rood en Wit en voetballen bij HFC al veel voor. Hoewel Pim Muiier in ons land ook op cricket- gebied een van de grote pioniers is geweest, behoorde hij in 1881 niet tot de oprichters van Rood en Wit. Dit was dus anders dan bij HFC en ook de HLTC. De verklaring was dat in diezelfde tijd Muiier met een aantal HFC'ers, allemaal zo'n 15, 16 jaar oud, Rood en Zwart had opgericht. De kleuren waren niet zo archief, soms niet dan na juridische geschillen. Het jaar 1974 is ook verder memora bel geweest. In dat jaar nam de gemeente Haarlem De omgewaaide boom. ^et onder houd van de velden over. Dat heeft de club kapitalen gescheeld, denk alleen al aan alle apparatuur en de opslag daarvan, om van personeelskosten nog maar te zwijgen. Maar zo mogelijk nog ingrijpender was het afbranden van de grote tribune van 1912 in september 1974. De brand stichters werden bij toeval gepakt, in eerste instantie veroordeeld, maar in hoger beroep wegens gebrek aan bewijs toch nog vrijgesproken. HFC was even in grote problemen, maar gelukkig was de bouw van het nieuwe clubhuis al gestart. De HLTC bood onderdak en noodvoorzieningen brachten verder baat. De Nieuw jaarswedstrijd van 1975 kon niet doorgaan, maar na de opening van het nieuwe clubhuis, met kleedkamers, in het voorjaar kon weer een nieuw tijdperk worden inge luid. En dat ook met een nieuwe tribune -de oude was gelukkig goed verzekerd- en de draaiing van het hoofd- veld, zodat het net zo kwam te liggen als in de jaren 1899-1903. De velden zelfwaren ook sterk verbeterd, mede door het in gebruik nemen van een pompinstal- latie, waarbij Paul Begemann als vakman wederom een grote inbreng had. Bij het eeuwfeest in 1979 werd de entree aan de Emauslaan eindelijk verfraaid. Later werd het clubhuis telkens opnieuw verbeterd: in 1985 door de hulp van de Bavaria-brouwerij de hele inrich ting en de keukenafdeling. In 1992 brachten sponsors de Spoelderruimte tot stand en in 1994 is het geheel alweer uitgebreid met een terras (onder de Spoelder ruimte) en een serre (aan de kant van veld 4).

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 10