De laatste vijf jaar Seizoen 1989 - 1990 HFC 115 JAAR Lekker in je eigen DOOR Oef wat een klus! De laatste vijf jaar op een rijtje. Hugo Bettink I £r gebeurt zo veel. Een club van over de duizend leden. Hoe zet je dat op een rijtje zonder... jaar als bij HFC 110. In het bestuur namen Henk Uildriks en Pim Lagerwerf als respectievelijk penningmeester en secre taris afscheid. Beiden werden voor hun vele verdien sten voor de vereniging benoemd tot lid van verdienste. Tot het bestuur traden toe Hugo Bettink als secretaris, Rik Mellema als penningmeester en Frits Darlang, commissaris selectievoetbal. Tijdens het seizoen overleed op 87-jarige leeftijd Nico Eldering sr., drager van de gouden speld en een van de trouwste leden. Het vlaggeschip van de vereniging, zondag 1, beleefde een prachtig seizoen. Na een matige start, de eerste twee wedstrijden werden verloren, kwam er een zeer voorspoedig .ITT herstel dat uiteindelijk 1 leidde tot het behalen van de derde periode- ill titel en een derde Clubhuis plaats op de eindrang- lijst. Daarmede was de koek nog niet op. In de strijd om het periodekam pioenschap werd het Amsterdamse de Volewijckers na een heroïsche wedstrijd na verlenging, eindstand 2-2, verslagen door het beter nemen van strafschoppen. In de promotiewedstrijd tegen Spirit op het terrein van Alcmaria Victrix werd het onder grote HFC belangstelling 4-3 na verlenging met in die wedstrijd hoofdrollen voor Hein Kiemeney en Jaap Spee. Met deze promotie, onder het trainerschap van Dobi Peters en met als leider Monne Krant, was de derde promotie in vier jaar tijd een feit. De 58ste uitvoering van de wedstrijd tegen de oud-internationals leverde een 2-1 nederlaag op. De mannen van Hans Putter, het zevende zondagelftal, behaalden weer eens het kampioenschap, een prestatie die in de jeugd werd geëvenaard door de C2, de Dl, de El en E2. Het laatste team onder leiding van de heren Deuzeman en Zuidgeest behaalde de titel zowel in de najaars- als in de voorjaarscompeti tie. Ongeloof, blijdschap, kortom volop emotie. De promotie is een feit. De maanden augustus en september stonden in het teken van de viering van het 22ste lustrum. De jubileumcommissie onder leiding van Ad Sandtke had voor een heel aardig jubileumprogramma gezorgd. Op de buitengewone ledenvergadering werden Bart Blan kenaar, Fred Groot en Hans Rudolph onderscheiden met het lidmaatschap van verdienste en kreeg Tonnie Geerling de gouden speld uitgereikt. De in onze contreien en overigens ook daarbuiten niet onbekende Barry Hughes hield een onderhoudende voordracht. Voor het reünistendiner was de belangstelling zeer groot, liefst 220 deelnemers. Tussen de gangen door was er al een voorproefje van de HFC-musical met als gevolg dat de laatste kaarten grif van de hand konden worden gedaan. De uitvoe ring van de musical "lekker in je eigen clubhuis" op 16 september 1989 was een geweldig succes. Wederom werd aangetoond wat een grote talenten er binnen HFC zijn. Tekst schrijver (in over wegende mate) Aryan van der Leij en Jaap Stork die garant stond voor het maken van de muziek kregen later in het seizoen voor hun geweldige bijdrage aan de musical de gouden speld. Een onderscheiding die ook tijdens het seizoen nog werd uitgereikt aan Ingrid van Schouwenburg voor haar vele ondersteunende werk van de jubileumcommissie zowel bij HFC 100 Hoe bedoel je gelukkig "Hup Haafceeü"

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 16