Seizoen 1992 - 1993 KONINKLIJK VERENIGD Met dank aan Bloemendaal! WIJ ZINGEN NU VERS: H.FCers! we hebben het doorstaan het is kiele kiele kiele goedgegaan H.F.C.ers! nu komt het er op aan nooit meer pielen pielen pielen onderaan Door de ultieme inspan ning van Dobias Bloem wordt degradatie voor komen. Aan het begin van het verenigingsjaar kon de veel besproken Dr. Spoelderruimte in gebruik worden genomen. Deze prachtig ingerichte ruimte met fraai uitzicht over het hoofdveld werd al snel een gewilde omgeving voor vele (oudere) HFC-ers en sponsors. In het bestuur maakte Gerard Adrian plaats voor André te Winkel. Met grote inzet heeft Gerard Adrian zes jaar lang de jeugdcommissie geleid. Ook voordien was hij gedurende geruime periode in het jeugdwerk werkzaam. Hem werd het lidmaatschap van verdienste toegekend. Eelco Klein, de afscheid nemende sectieleider van de A-, B- en C-junioren ontving voor zijn voorbeeldige inzet en enthousiasme de gouden speld. Het eerste, weer terug in de derde klasse, beleefde een hachelijk seizoen. Met na elf wedstrijden slechts zes punten leek de degradatie onaf wendbaar. Na een trainerswisseling, Gerrit Peys nam het roer over van Jan Boekhoff, volgde er een opmer kelijk herstel. De laatste negen wedstrijden leverden twaalf punten op, echter niet voldoende om direct de degradatie te ontlopen. In de nacompetitie met de Volewijckers en Bloemendaal moest worden uitge maakt wie de derde degradant zou worden. Winst op de Volewijckers (1-0) en verlies tegen Bloemendaal in het Haarlem Stadion (2-4 na een 2-0 voorsprong) bete kende nog niet dat HFC veilig was. Gelukkig bood Bloe mendaal de helpende hand door de Volewijc kers met 2-1 te verslaan. Henk Uildriks en Aryan van der Leij zorgden voor een onvergetelijk non-degrada- tiefeest in de Vredenhofkapel en in het Clubhuis, waarna de selectie van leider Rob Tullenaar van de zomerrust kon gaan genieten. Op 1 januari werd weer gespeeld tegen de oud-internationals. Onze gasten wisten de wedstrijd met 2-1 wederom winnend af te sluiten. Bij de senioren valt met name de prestatie van zaterdag 1 in het oog. Het elftal van Hans Schmidt en Pim van Dord werd met een straatlengte voorsprong kampioen. De zaterdagafdeling draaide sowieso al goed want ook het vierde, de cricketers van Pim van Liemt, het zesde, de mannen van Hein Hoes en het achtste, Bas Boeser en zijn maten, werden kampioen. In de nog steeds groeiende jeugdafdeling waren de resultaten ook niet slecht. Liefst 15 elftallen en 17 zeventallen speelden in competitieverband. Daarnaast werden de velden op woensdagmiddag en zaterdagochtend nog bevolkt door 70 eerstejaars F-jes, ook wel de Mini's geheten. Zowel de Al als de BI werden tweede in hun competitie en misten daardoor promotie naar het zo gewenste interregionale voetbal. Door de BI werd de afdelings beker gewonnen. B2 was het meest succesvolle elftal in de jeugdcompetitie. Onder leiding van de enthousiaste Ton van der Laan werd zowel de voor- jaars- als najaarstitel behaald. Gedurende het seizoen verzorgden de oud internationals de gebroeders Mühren een schitterende voetbalclinic voor de B junioren. De C junioren gingen met zijn allen een weekend op stap naar een niet onbe kend recreatiepark. Ook verdwenen er weer diverse elftallen over de grens voor de bekende jaarlijkse buitenlandse toernooien. Helaas moesten we dit verenigingsjaar afscheid nemen van mevrouw Dein van Baasbank-Roos en Otto de Jong.

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 19