I HFC 115 JAAR Onderling slaapvoetbal, Ajax en over en sluiten Je bent jong en je wilt wat Pimmetje Muiier was veertien en wilde graag voetballen. Maar hij had geen bal. Op een mooie zomerse dag slenterde hij door de Leidsestraat in Amsterdam -de koffieshop was nog niet open- toen zijn aandacht plotsklaps werd gegrepen door een fel oplichtende neonreclame op een van de zo karakte ristieke gevels: De Gruijter Sport en Spel. "Jeminee! Sapperloot, wat super gaaf!" en hij racete op de winkel af. Pimmetje vergaapte zich aan al het moois achter het glas en wenste zich een miljoen, maar tot zijn ontsteltenis graaiden zijn vingertjes in het niets. Opgejaagd haalde hij al zijn andere zakken leeg en verspreidde de inhoud over de stoep: één tol, vijf knikkers, enkele broodkorsten, paarse snoeppapiertjes en zijn geblokkeerde ABN*AMRO-eurostyle-pas, maar geen rooie cent. "Bliksem", vloekte hij hardop, "daar heb ik geen bal aan!" Boos en teleurgesteld smeet hij zijn blauw-wit gestreepte wollen pet weg, die als een schotel door de lucht zeilde en pardoes op het hoofd van het paard van de SRV- man terecht kwam. "Bravo, Bravo!" riep een handjevol omstanders en er steeg een warm applaus op. Een opvallend geklede yup op gympies, die het hele tafe reel aanschouwd had, snelde op Pimmetje toe, klopte hem op de schouders, riep nogmaals "bravo!" en "cool man!" en duwde hem een muntstuk in de hand. "Yo, wat een stunt, kerel!" riep de yup. "Koop maar iets lekkers, een kilo zuur tjes of zo..." Pimmetje staarde met grote ogen naar de munt en kon het niet geloven. Tien hele centen, wouw! Maar wat een pech. Al die prachtige jongens dromen in de etalage van De Gruijter-Sport en Spel kostten minsten veertig centen. Wat nu? Pimmetje overwoog zijn opties: één kilo zuurtjes, van die knal- rooie, of een gokje wagen. De keus was snel gemaakt en in een mum van tijd stond Pimmetje achter de toonbank van sigareboer Van der Werf. "Eén kraslot, mijnheer, alstublieft", zei hij met overslaande stem. "Da's tien centen, knaap", bromde de dikke sigareboer. Wild begon Pimmetje te krassen, maar de eerste drie hokjes leverden niets op. Toen de laatste drie en... Yes! Hiep Hoi! Het was raak! Hij inde zijn zojuist gewonnen gulden en hij spurtte terug naar De Gruij ter. Wel een half uur lang stond hij met zijn neus tegen de ruit gedrukt en met open mond speurde hij de etalage af, op zoek naar iets moois. Alles was even mooi. Links achterin, naast een hometrainer, stond een bordje: koopje, heden tachtig centen. En daar lag-ie dan, de allernieuwste Nintendo met wel zestig verschillende spelletjes. Maar daar keek Pimmetje niet naar. Neen, hij had slechts oog voor dat ene ronde geval. Zijn jongensdroom bleek geen hersen schim, want op het kaartje stond: Uit Engeland, echt leder! Alexander van der Meulen Gezicht op het tenten kamp. Strak veldje en leuk pandje op de achter grond. bingo-avond er eindelijk opzit, is het tijd om eens flink te tukken. Oogjes dicht en snaveltjes toe. De verdeling van de vitaminen: logistiek onder leiding van Michiel de Jong. het zover. Achter de gelagkamer is speciaal voor de A- ers een casino uit de grond gestampt. Twee black-jack tafels en een roulette staan te wachten om mishandeld te worden. Samen met een paar anderen mag ik voor croupier spelen, voor zien van vlinderdas en bretels. Gokken in een casino is toch een beschaafde aangele genheid? Vergeet het maar. Het geschreeuw en getrek van de 'gasten' maakt het werk van de croupiers bijna onmogelijk en wij vechten terug met gelijke middelen: hier een tik op de vingers, daar een duw en vooral snel de gewonnen fiches met beide handen weggraaien. Als deze veredelde Donderdag 1 september, tijd niet meer bekend...Iedereen is volkomen gesloopt. De moeder brigade komt voor het laatst met een lekker ontbijtje. Hierna wordt nog onderling gevoetbald. Het wordt slaapvoetbal. Overal zie ik junioren op de grond liggen, soms hele teams bij elkaar. Een enkele tegenstander wil van dit geluk profiteren en scoort een doelpunt. Dan stort ook de rest tegen de grond. De lunch kan ik me al helemaal niet meer herinneren. Maar ineens zat ik op de tribune temidden van een grote groep gillende HFC'ertjes: We hebben een H, we hebben een F... Op het veld staat onze Al tegenover de B2 van Ajax. Het is een flauwe pot, Ajax speelt eenvoudig en HFC dringt niet echt aan. Ook zij zijn blijkbaar kapot. De jeugd geniet van Ajax en ik moet toegeven, welk team van Ajax dan ook, het blijft imposant. Ajax wint in ieder geval. Het laatste fluitsignaal van onze eigen Rembrandt, het feest zit erop. Een unieke en sublieme jeugdhappening, de toekomst Koninklijk Verenigd.

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 30