Een stukje Mulier KONINKLIJK Hugo schoot direct door Jan Beek een vrij staande speler om een 'leep' passje te geven, zich niet realiserend dat hij met de Mulierbeker en niet met een wedstrijd bezig was. Frits gaf weliswaar blijk van een goed overzicht, maar dat werd niet beloond. Bij de 100 meter hardlopen werden scherpe tijden neergezet. Robbert Wolff (Al) werd tweede met 11,10 seconden en Maxime van Liemt was met 10,56 secon den ook deze keer de snelste. Cees Zeeman en Sven Göransson waren hier de scherpe klokkers. Het ingooien werd verzorgd, waarbij het lint aan gortpaul Koks, ook al zondag 4, zich met 26 meter winnaar mocht noemen. De organisatie had er goed aan gedaan de 300 meter als laatste op het programma te zetten, aangezien dit voor de meesten het zwaarste is. Iedereen was toen al bij Otto Richelmann geweest, voor het doeltrappen. Het doel was in de traditionele vakken verdeeld, waarbij de kruisingen de meeste punten ople verden. Hugo Bettink knalde bij zijn eerste poging het lint aan gort en spoedde zich richting clubhuis. Even Apeldoorn bellen. Exact om 10.00 uur schalt op zaterdag 10 september een bekende stem over de velden. Langslapers in Haarlem Zuid en Heemstede ontwaken, terwijl 92 deelnemers aan de Mulierbeker zich naar hun startplaatsen begeven. Vandaag wordt begonnen aan de veertiende versie van de Mulierbe ker. Voor de zevende keer en derhalve gedurende de laatste dertig jaar, annon ceert, improviseert en redigeert hij alles rond het veld-gebeuren van dit festijn. Hulde aan ons erelid Frits Bettman. Want wie anders behoort die stem toe. Jaap Spee, Huib Arends en Pascal Kamp, mede-organisatoren van de Mulierbe ker en het Best of the Rest-toernooi, verdienen eveneens lof. Het combineren van de Mulierbeker met een voetbaltoernooi is een goede gedachte geweest. In het seizoen 1904-1905 bestond HFC 25 jaar en het jubileum kende de strijd om de Atletiekbeker als hoogtepunt. Op het programma stonden onder meer het doeltrappen, het drijven van de bal, een estafette-wedloop en races, bestaande uit zaldopen, touwtrekken, mastklimmen en kruiwagen rijden. Pim Mulier is waarschijnlijk één van de initiatielhemers van het huidige evenement geweest. Zijn opvatting dat atletiek de basis van alle sporten vormt, stond natuurlijk aan de basis. Bij het veertigjarig jubileum (1919) was voor de eerste keer sprake van de Mulierbeker zoals wij die kennen. De tussenliggende jubilea (1910, 1915) werden opgeluisterd door gekostumeerde voetbal- en hockeywedstrijden, musi cals, toneel en feestelijke 'bijeenkomsten'. De laatste Mulierbeker voor de oorlog, in 1939, HFC bestond 60 jaar, werd gewonnen door Poes Berendsen. Piet Ligtenstein werd tweede. Ook het halve eeuwfeest kende de strijd om de Mulierbeker. Nico Dorsman werd toen derde. Deze Mulier-cracks hebben gemeen dat zij allen vele jaren in HFC 1 hebben gespeeld, het 115-jarig jubileum van zeer nabij hebben gevolgd en zeer regelmatig bij wedstrijden van HFC 1 aanwezig zijn. Kortom, in hart en nieren HFC'ers waren en zijn! Otto Richelmann verdiende de teamprijs van de Mulier beker. Als elftal behaalden zij geza menlijk op alle onderdelen het meeste punten. Alsof het niet anders kon: bij de start van de 300 meter kwam de regen werkelijk met bakken uit de hemel. Slechts enkelen hadden geluk en konden hun race afwerken tijdens de weinige momenten dat het droog was. Daarom werd de hulp van reken wonder Ton ten Have ingeroepen. Omdat veel deelnemers door de natte kleding veel zwaarder waren geworden, werden de tijden van deze adeten omgerekend, waardoor de uitslagen een veel eerlijker beeld gaven. Welke formule werd gebruikt zal nooit duidelijk worden. Ton is The Chief heeft het naar de zin. The Best of The Rest? Lekker in je eigen clubhuis, musical-ster Bas Zonjee. In de winnaarspoule speelde zondag 4 0-0 tegen zaterdag 2, een team met veel oud-eerste elftal spelers. Maar HFC 4 van de zondag versloeg Al nipt met 1-0 en won daardoor het Best of the Rest-toernooi. Zoals het goed was om het Oud HFC-elftal aan het toernooi te zien deelnemen, zo is het ook een prima zaak dat een aantal promi nente HLTC'ers, vroegere HFC- jeugdleden, zich in zondag 6 'gevestigd' hebben. Dat zien we natuurlijk graag. Veel tennissers voetballen bij HFC en omgekeerd. De Mulierbeker naderde zo langzamerhand zijn einde. Zater dag 3, u weet wel, het elftal dat zoveel jeugdwerk verricht,

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 43