De Frans-Friese Hout Joop van Schaik HFC 115 JAAR Le génie du jeu gloire est arrivée! DOOR De twee aanvoerders en "onze" Hans Winter jr. Zondag 11 september 1994. De Nederlandse dijken staan te zompen in het regennat, de Noordhollandse dijken worden volgestouwd met zandzakken, terwijl een vriendelijk schriel zonnetje de Hout beschijnt Alles kan dus écht na 115 jaar! A LA RECHERCHE DE L'AVION PERDU Terwijl Cees Zeeman c.s. de toren van de Spoelderruimte gebruiken als uitkijkpost, lopen Elly Peys, Egbert Jan Riethof en ondergetekende van de ene troosteloze luchtvaarthal naar de andere. Computers blijken gestoord, lieftallige meisjes met sjaaltjes blijven onverbiddelijk: geen sprake van een Frans toestel! Roeke- loos worden de laatste kwartjes équipe de geofferd om deze onheilstijding naar de Spanjaardslaan te seinen. En daar stond opeens Rachèle Maline, een Franse fee die ons meldt dat we haar kunnen volgen... Maar dan wel naar Schiphol-Oost! Jan en Johanna Mulder wisten dat al lang. Om half drie (de wedstrijd zou om drie uur beginnen) zoeft een dinkytoy-achtig vliegtuig vanachter de doua neloods. Keurig in het pak, mét lunchplateau en tas. De "Variété Club de France" is er! Amechtig probeert de op 100 km/u afgestelde bus van Roel Beuving de politiebusjes van 140 te volgen. Het bevrijdend gebulder van Oelie, het "ik wist wel dat het goed zou komen" van de praeses, het gedartel van handtekeningen-vragende mini's (en ouders!) vormden de ouverture van een artistiek voet- baltechnisch hoogstandje zonder weerga. Natuurlijk bood HFC goed tegenstand, speelde Maxime van Liemt een sublieme partij, scoorde Eric Couperus, kopte Robbie Verstraten ver naast, zette Chiel Dekker goed voor, viel Niels van Klaveren opvallend goed in en schoot Jaap Spee van 35 meter net over. Edoch... het Franse vernuft sloeg meedogen loos toe. Het verschil tussen een schot en een lob werd ons subtiel duidelijk gemaakt door Michel Platini en zijn artiesten. Tigana: een lob van 45 meter precies op de lat. Platini, drie minuten later: een lob net over. Digue (Olympique Marseille): een lob op de paal. Platini: een magistrale doelpundob in de 75e minuut. Milla liet zien wat de 'meesleeppasseerbewe- ging' precies inhoudt. Het tweede Franse doelpunt was een gave demonstratie van deze sympathieke heupwie gende francofoon uit Cameroen. Fryslan boppe Voorafgaand aan het Franse festijn traden onze Friese vrienden uit Witmarsum ons Tweede

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 46