KONINKLIJK VERENIGD gymzaal altijd in de weg zit!). Kennelijk worden de verhalen over die "veel te kleine schouwburg aan het Wilsonplein zo opgeblazen, dat de pionnen in de gymzaal die de toneelopening moeten markeren, steeds behoudender worden opgesteld. Het gevolg zal zijn dat we op 13, 14 en 15 oktober in een zee van Het mag niet misgaan ruimte spelen. Beter dan andersom, zal regisseur Jaap Houtkamp gedacht hebben. Jaap heeft weer heel wat voor zijn kiezen gehad. Zesendertig personen van verschillende gezind ten in goede banen over het toneel leiden valt niet mee. Zoals Jaap een keer moedeloos samenvatte: "Altijd als ik wat wil zeggen is Willem Veniet het eerst en dan ook nog het laatst aan het woord." Een metertje achter Jaap stond Aryan van der Leij weer van alles te gebaren, ook hier herhaalde de geschiedenis zich. De enige die dit allemaal kan duiden, is Jaap Stork. De onafschei delijke samenwer king tussen Van der Leij en Stork dateert al van de jaren zestig (Coornhert Lyceum). Het komt er op neer dat Aryan, het notensysteem niet machtig, de melodie verzint, deze A Bingo!.' Poelier in actie. Adèle Tuitje De Heer Kickse Black Jack Johnny Heaven Tops Piet, stemmen en presentator Jan Vrouw met hond Bankbediende Fotograaf Croupier I Croupier II GastI Gast II Ober Liftboy Stem Brasilia Fredericfa Pedro Solodans Overige zangers en dansers Joke Beentjes Freek van Muiswinkel Ruud Onstein Aryan van der Leij André te Winkel Frits Darlang Peter Adrian Don Arends Pinky Huygens Ineke Spee Arnoud de Jong Maxiem van Liemt Marjolein Winkel Frits Beltman Jaap Hulscher lobert Dekker 'Ouis Bos Cim Arends Bejamin Proctor ladia Adrian ngrid Nelis voorspeelt of neuriet aan Jaap en dat Jaap dit van "een passende harmoni sche onder grond" (notities vanuit een clubhuis met te harde muziek) voor ziet. Het resultaat was weer wonder schoon en heeft van meet af aan de drijfveer voor de repetities gevormd. De persoonlijke aanwezigheid van Jaap was daarbij ook van groot belang, mede door de muzikale ontspanning tijdens de koffiepauzes, variërend van Dorus tot het Réquiem van Fauré (inclusief koor). In het begin onopvallend, maar gaandeweg belangrijker werd de inbreng van Nadia Adrian als choreografe. Onvergetelijk zijn haar bewegingsregieën van de twee slotscènes ("Rio" en "Ik wil...") geworden. Maar ook hier gold wat vijf jaar geleden gold: ik had aan het eind van de repetitieperiode geen idee hoe het geheel er uit zou zien. De spanning stijgt. In de laatste repetitie zorgt de inbreng van Eleonora Zomer voor een nieuwe impuls: de kleding ziet er schitterend uit. Pas dan besef ik ook wat het betekent als je nooit iets van het stuk begrepen hebt. Aryan had me op de introduktie-avond al aangeraden om vooral niet te proberen het stuk te begrijpen. Daarin ben ik tot op de dag van vandaag geslaagd. Groot was dan ook mijn verbazing toen ik zag wat voor eisen dit stuk aan decorbouw stelde en nog groter mijn verbazing toen ik de resultaten zag. Mart van Dorssen (van het gelijkna mige architectenbureau) had de decorstukken ontwor pen en Jaap van Andel en Louis Bos hadden daarna dondett me. wat, als he. tussen recht en krom vertoeven. Knol coïncidentie!) een koffer met 100.000 maar beweegt en als het maar sc ut 10c-leden om te kopen zodat ze op gulden naar Rin zten te brengen. Dat geld^e oe Haarlem zullen stemmen en ko f„r Youth op elkaar en ontstaat st„itdeNOLYMPICSdemon een verhitte schermutseling Haarlems Dagblad te staan, de partij van de NO LYMPICS en komen als zodanig NO/PRO LYMPICS NO LYMPICS groep: wil je geen gedonder in je stad wil je geen toeristen en geen 1UG wil je graag behouden watje had: rustig kunnen winkelen bij V&D dan wordt het üjd dat jij niet lange.rJWjjgt want als Haarlem straks de spelen krijg wordt je stad verpest, je rust bedreig Youth for Youth groep: als dat voor jou alleen maar telt als dat voor jou alleen maar geldt je hebt geen oog voor hongersnood d= een mag leven, d'ander dood PRO LYMPICS De Enige Echte Hoofdrolspeler. NO LYMPICS SI

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 53