Ter Introductie KONINKLIJK VERENIGD De jubileumfeesten liggen achter ons. De hectische weken die de afronding van deze uitgave omgeven worden opgevrolijkt door de j herinneringen aan de musical. Een enorme bron van inspiratie! Het waren grootse weken, waarin jong en oud zich dankbaar voelden dat zij ooit in I hun leven toetraden tot de gelederen van de I "Good Old". We wilden HFC 115 uitbundig vieren. Aangespoord door de onvermoeibare Henk Uildriks en Bart Blankenaar wilde iedereen meedoen. De belangstelling was vaak overwel digend. De combinatie van het actuele HFC en de rijke historie heeft ons bewogen het jubi leum zo gedreven te vieren. En er zo enthou siast aan mee te werken. De actualiteit en de historie. Het waren de uitgangspunten van de redactie bij het maken van dit magazine. Het resultaat is een combinatie van het terugzien naar vroeger en de verslaggeving van pakweg een maand leesten. Voor de terugblik naar vroeger kozen wij voor de historie van de velden van de drie huidige Spanjaardslaanclubs. Die moest gewoon eens een keer worden beschreven. En dat zeker als je bedenkt dat we over vijf jaar ons 120-jarig bestaan vieren en dat dit samenvalt met het honderdjarig verblijf van E1FC aan de Spanjaardslaan, misschien wel Nederlands meest vermaarde sportcomplex. Verder werd het tijd in deze hoogtijdagen nog eens aandacht te geven aan onze laatste ere-voorzit- ter Piet van Houten, die na de oorlog de aanzet heeft gegeven om HFC weer op te bouwen tot een bolwerk van belang. En natuurlijk inspi reerde de nieuwe Dr. Spoelderruimte de redac tie om de naamgever, een van de zeer groten uit onze rijke geschiedenis, te belichten. En dan de actualiteit. HFC nu, de huidige stand van zaken. Hoe we het jubileum gevierd hebben kunt u in woord en beeld in dit drukwerk terugzien. Het is naar onze mening echter ook zinvol om die actualiteit in enkele cijfers weer te geven. Opdat we weten waar we staan. We hebben liefst 552 jeugdleden, die met 41 teams in competitieverband uitkomen. Daarnaast zijn er nog 75 mini's die onderling tegen elkaar spelen. Als gevolg hiervan zijn de velden vrijwel iedere dag stampvol, van 's middags vier uur tot het doven van de lichten van onze twee trainingsvelden. Het aantal seni oren is 429. Die tekenen voor 18 elftallen, eerlijk verdeeld over de zaterdag en de zondag. De grote zaterdagafdeling, vroeger wel eens als bedreigend voor het zondagvoetbal be schouwd, blijkt een geweldige aanwinst. Al is het maar om leden voor de club te behouden die anders al lang de schoenen aan de wilgen zouden hebben gehangen. Het pure recreatie voetbal van de zaterdag heeft er niet aan afge daan dat ons eerste zaterdagelftal dit seizoen tot de vierde klasse van de KNVB is doorge drongen. Zondag 1 speelt in de derde klasse. Dat is te laag, maar we blijven hoopvol naar de toekomst kijken. Met een bestand van 1200 man, inclusief ondersteunende leden en dona teurs, is dat ook absoluut gewettigd. We weten wat we moeten doen, wat we kunnen doen. Want alles kan op HFC. Dat heeft dit jubileum nog eens overduidelijk bewezen. Dit boekje zou er nooit gekomen zijn zonder de medewerking van de Koninklijke Boom Pers in Meppel. En vooral noemen wij graag Bert Krooshof van dit bedrijf. De redac tie is hem en alle andere medewerkers buiten gewoon erkentelijk. Veel lees- en kijkgenot! Hugo Bettink Jan Domhoff Kiek Giltay Veth Hugo Nelissen Hein Roelfsema

Jubileumboeken HFC | 1994 | | pagina 5