...een enorm gevoel van machteloosheid had ons toen in de greep... 96 Het spelen van deze nacompetitiewedstrijden is altijd een zeer bijzonde re ervaring geweest. De vereniging veerde dan helemaal op om als één man achter het Eerste te gaan staan. Uit alle hoeken van het land kwa men de HFC'ers tevoorschijn. Als speler kwam je in een soort roes terecht, die het elftal naar grote hoogten kon stuwen. Zo ook in 1990 toen we na een matige competitie toch weer een tweede kans kregen en het huzarenstukje van drie jaar daarvoor herhaalden door te promoveren naar de tweede klasse. Juist vanwege het onverwachte karakter van deze promotie en het vreselijk emotionele verloop van deze wedstrijden (winst na strafschoppen en winst na verlenging) was de ontlading na afloop misschien wel het grootst. Misschien nog wel groter dan bij het kampioenschap van de vierde klasse in 1988. Dat was wel de enige keer dat het feest zich op het veld aan de Spanjaardslaan afspeelde. Op zich bijzonder omdat de meeste feestjes zich buitenshuis afspeelden, omdat we op ons eigen complex niet meer terechtkonden. Een hele andere soort spanning ondergingen we in 1993 in een nacompetitie voor degra datie naar de vierde klasse. Een enorm gevoel van machteloosheid had ons toen in de greep nadat we het zelf niet meer in de hand hadden. Gelukkig was daar een belangeloos Bloemendaal dat ons te hulp schoot en ons in de derde klasse hield. Vrouwe Fortuna heeft niet altijd zo makkelijk de weg naar de Span jaardslaan gevonden. Met name het seizoen 1991 -'92 is de HFC-boeken ingegaan als een gitzwart jaar. Natuurlijk was daar de uiterst pijnlijke degradatie naar de derde klasse in een seizoen dat nog zo goed begonnen was met het behalen van de eerste periodetitel. Maar dit alles werd over schaduwd door het overlijden van medespeler John van Norde tijdens de thuiswedstrijd tegen Ripperda. Zelden zal de Spanjaardslaan zo in rouw gedompeld zijn geweest als destijds. Regelmatig moet ik bij het betreden van het hoofdveld nog denken aan het moment waarop hij ter hoogte van de middenlijn het leven verloor... een duel tussen Willy van de Kerkhof f en Jaap...

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 100