We praten door over het verleden. Sommigen, zoals mevrouw Schuyt (een echte voetballiefhebber), zijn al 70 jaar geleden op de velden ge weest. En mevrouw Daamen is destijds met haar man jaren naar het voetbal op HFC gaan kijken. Opeens herinneren we ons allemaal weer 'Toko Annie', de pleister plaats bij de Blauwe Brug. Mevrouw Peperkoorn, die voor het gesprek getwijfeld had aan het nut van haar aanwezigheid, ervaart dat door het gezamenlijk ophalen van herinneringen, weer veel als vanzelf naar boven komt. Zo staat een ieder weer voor ogen, dat vroeger veel beter bekend werd gemaakt wanneer HFC speelde. 'Dat is jammer, want nu weten we het nietKortom: die blauw-witte plakkaten moeten weer op het hek. Ze hebben iets onverschrokkens, de zes dames bij elkaar. Een menta liteit van 'mij krijgen ze niet klein'. Strijdbaar klinkt dan ook bij het afscheid: 'Pas maar op, straks komen alle bejaarden kijken!' Terug naar huis rijdend, herinner ik me vaag ooit een passage van Cicero gelezen te hebben die op deze dames van toepassing is. Uiteindelijk heb ik 'em gevonden: 'Bij het beantwoorden van de vraag of de ouderdom een levensfase is die moeilijk te dragen valt, zou ik willen vooropstellen dat een ieder die uit zichzelf niet de kracht weet te putten een goed en gelukkig leven te leiden, elke periode van zijn leven zwaar zal vallen. Zij echter die alles wat maar goed in hen is, uit zich halen, kunnen niets van hetgeen de natuur als onvermijdelijk medebrengt als een ongeluk beschouwen en daartoe behoort in de eerste plaats de ouderdom'. Met dank aan de dames Daamen, Doing, Helsloot, Peperkoorn, de Ree en Schuyt. De Spanjaardslaanvelden zijn minimaal zes supporters rijker. ...juni 1999: aanleg van de Wetra-velden.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 127