...die reed, met vergunning, een auto met een op het dak gemonteerde houtgasgenerator. hele HFC-leven vanaf de zijlijn volgde en van milde kanttekeningen voorzag, was de compensatie voor het eigen gemis. Mijn grote voorne mens voor het carrièrebegin werden al meteen gefrustreerd door de indeling, als enige van mijn vriendengroep, bij de laagste 'onderlingen'. Een bittere pil! In die tijd leerde ik de Hansen Ligtenstein en Thon kennen. Jeugdlei ders, die je begrippen bijbrachten als clubliefde en teamgeest en het besef, dat zonder tegenstanders niets te winnen valt en dat scheidsrech terlijke beslissingen behoren te worden gerespecteerd. Kortom: het be nul van 'fair play'. Een benul, dat ik niet overal meer bespeur. Van Hans Thon ontving je regelmatig pep-post. 'Mannen van de C' en dan volgde een oproep tot volledige inzet bij die belangrijke komende match en een beoordeling van de vorige, en tenslotte een handgeschre ven persoonlijke boodschap. Kritisch stimulerend. Naast de aandacht voor het voetballen waren er de sociale evenementen. De avonden voor de jeugd met lezingen door illusteren als oprichter Pim Muiier en voor zitter Spoelder. Met ook steevast een film van Dick Laan, handelend over zijn eigen pijprokende speurheld Nick Carter en door hem ook voorzien van verklarende, gesproken tekst. Heerlijke avonden waren het, met maar één schaduwzijde: na afloop was altijd je nieuwe HFC- sjaal verdwenen. Nieuw, omdat de vorige de vorige keer was gepikt. Uiteindelijk heb ik er een teruggejat. Met de initialen J.v.E. Maar dat heb ik Jan van Eek (Spek) later 'eerlijk' opgebiecht. Voorzitter tijdens de latere oorlogsjaren was Wim Heybroek. Die reed, met vergunning, een auto met een op het dak gemonteerde hout gasgenerator. Deze diende wekelijks als gangmaker voor een aantal facultatief door de verkeerloze straten van Heemstede hollende HFC'ers. Tijdens een wedstrijd met Fred Groot's zaterdagveteranen bij Kampong in 1980 had ik het genoegen hem nog eens te ontmoeten en aan deze periode te herinneren. In die jaren ook beschermde een groepje HFC'ers onder aanvoering 123 Veteranendag 1979. Staand vlnr: W. Kummer, H. Lubbers, B. Luif F. Darlang, P. Frenie, M. v.d. Brink, B. Blankenaar, Zittend: M. Scholtmeijer, G. van Marselis Hartsinck, J. Beek E. Koning, R. Scholtmeijer, W. v.d. Zwaan, F. Groot, H. Vlietman, van Schaik, J. Francken. Liggend: B. Witjas, W. Koenraad.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 143