■*r Kickse: De Heer: Kickse: De Heer: Kickse: De Heer: Zingen mot je, De Heer, daar zijn ze gevoelig voor. Hoe weet jij dat nou? Jij ben geeneens niet getrouwd! Nee maar bij begrafenissen, je zet het Ave Maria op, de volumeknop op half twaalf en daar zijn de zakdoekjes. Weet je wat ook heel goed cremeert? schudt van nee Mieke Telkamp met Waarheen? Ja maar, Kickse, ik ken niet zingen. Als ik ga zingen, krijgt Mieke Telkamp het heen en weer! De Heer is uiteraard niet te beroerd om van Kickse zijn hobby mis bruik te maken. Zo stelde hij al eens vast: De Heer: Kickse, ik wed dat jij die dooien nog verwisseld hebt daar op Westerveld! Dan most je Jansen hebben en dan stak je Pieterse in de hens! Inspiratie voor deze twee figuren heeft schrijver dezes opgedaan bij het fameuze duo Kraak en Lingeman, voor het eerst verschenen ten tijde van het 100-jarig bestaan van de HFC, in de jas gestoken door Freek van Muiswinkel en Ruud Onstein. Dat het mogelijk is om hen naar eigen goeddunken en nog wel onder een andere naam te misbruiken, is eigen lijk een schande, maar er staat tegenover dat ze vormgegeven worden door dezelfde personen. Horen ze bij elkaar, ze verschillen dag en nacht. Kickse is in hart en ziel een HFC-supporter, tot leedvermaak van De Heer die dat zeker niet is. Kickse: Nou De Heer, met jou valt niet te praten. Het spijt me maar ik ga er eentje nemen, dat heb ik wel verdiend. De Heer: Ja, sluit jij je maar weer an bij dat stelletje. Mijn tante zegt altijd als ze die rotzooi ziet: zuipen en brallen en De Heer voor ons allen. Weet je wat jij bent Kickse? De eeu wige supporter! Je bent niet eens lid van deze club. Mag je niet worden, want je vader dééd niks! Daarmee treft hij Kickse in zijn ziel want het antwoord op de vraag: 'Wat doet je vader?' was jarenlang beslissend voor het lidmaatschap. En al protesteert Kickse met: 'Mijn vader bracht me als jochie al hier', hij moet toch toegegeven: 'mijn vader was slechts boekhouder en ons huis stond gewoon in een rij'. Toch is waar zijn hart ligt duidelijk in het lied 'Oh, heerlijk HFC', geschreven door Ruud Onstein en op muziek gezet door Jaap Stork. Het vervolg daarop, 'Oh Spanjaardslaan, oh Span- ..Kickse is in hart en nieren een HFC-supporter.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 151