Kickse: Zeg, De Heer, het zijn wel heren hoor. De Heer: En dan zegt mijn tante: voorkomen is beter dan kezen. Houdt: Goed, je hebt iets voorkomen. Maar wat is het dan, beste man? De Heer: In 1880 heb ik iets van jullie meegenomen.. Naegel: Zie je wel, hij bekent. Wat was het? Vooruit! Beken, of moet ik de karwats laten halen? De Heer: Sjors, je ken je karwats houden. Ziehier draait inhoud aktetas om). Je paal. Naegel: Mijn paal? Welke paal? De Heer: De paal waarmee je in 1880 mijn buurjongen wilde ver leiden om lid te worden van die netenclub van je, de Haarlemsche Football Club. Het blijkt de eerste paal voor het nog te bouwen clubhuis te zijn. Dat het, gerekend vanaf de oprichting, bijna een eeuw geduurd heeft voordat het er stond, valt hem niet aan te rekenen. Tenzij hem euvel wordt geduid dat hij in de dertiger (crisis)jaren kortstondig ten prooi is geval len aan een al te explosief mengsel van sociale onlust en zijn eigen lust in de persoon van ene Sjaan die hij in een vlaag van onzelfzuchtigheid het zojuist door hem ontvreemde bouwfonds ter beschikking stelde. Een man van vele banen! Ditmaal stond hij als portier voor Brinkmann op de Grote Markt. De Heer: Hoe heet jij? Sjaan: Sjaan, generaal. De Heer: (gooit zijn pet af en doet zijn portiersjas uit) Je hebt gelijk, Sjaan! Wat zal ik me ook late anmete door al die kale nete! Hier, stop dat in je boezem en weg dermee geeft haar de biljetten Sjaan: Bedankt, generaal, je hebt toch een goed hart. Wat wil je ervoor terug hebben? De Heer: Ken het in natura, Sjaan? Sjaan: Tuurlijk, daar heb ik zat van! bedankt generaal, je hebt toch een goed hart.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 153