bal op de kop wist te tikken bij de firma De Gruyter in de Amsterdamse Leidsestraat. Pas in 1883 ging HFC over op 'soccer'. Na de oprichting (in de open lucht!) werd er eerst her en der gespeeld, ook op diverse veldjes achter de Hout, ongeveer waar HFC nu is gevestigd. In 1880 kreeg Pim Muiier van burgemeester Iordens van Haarlem gedaan dat hij met zijn kornuiten in de Koekamp mocht spelen, op de plaats waar tot voor kort het Sportfondsenbad stond. Dat er middenin het veld drie populieren stonden was geen beletsel: het begin van onze Good Old was primitief maar enthousiast. Voorop stonden oefenen en het spelen van onderlinge partijtjes. De eerste wedstrijd tegen een andere club vond pas plaats in 1886, ondanks de populieren in de Koekamp. Tegenstander was het Amster damse 'Sport', met tien Engelsen in de gelederen. Onder leiding van Muiier - voorzitter en captain, toen 21 jaar oud - werd met 3-5 verloren. De tweede thuiswedstrijd vond plaats op 11 december 1887, in de Koe kamp, tegen het Rotterdamse Olympia. HFC won met 5-0. Die tweede thuiswedstrijd was pas de vierde wedstrijd tegen een andere club en dat acht jaar na de oprichting. In het seizoen 1888-1889 kwam het tot een competitie, nog voor de oprichting van de voetbalbond in december 1889. Deelnemers waren zeven clubs, waaronder HW en het lange tijd vermaarde - maar toch alweer lang geleden gesneefde - RAP uit Amster dam. De zeven kwamen niet tot twaalf wedstrijden maar tot vijf a zeven. Ondanks de populieren was de Koekamp nog steeds de thuishaven voor onze mannen van toen en dat ook nog het volgende seizoen. Pas in 1890 kregen we de beschikking over een echt wedstrijdveld: vóór de tegenwoordige Ripperdakazerne, waar tot kort geleden een voetbalveld ...dat er middenin het veld drie populieren stonden was geen beletsel...

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 17