De periode van de jaren zestig tot nu Toen de plannen tot het doortrekken van de Randweg eindelijk van de baan waren, konden er plannen voor een toekomst aan de Spanjaards laan worden gemaakt. Een commissie met grootse ideeën voor een ver huizing naar een terrein langs het Spaarne (waarvan ik mij als medeleden Piet van Houten, Hempie Reinders Folmer en Bob Witjas kan herinne ren) kon haar werk staken: we zouden aan de Spanjaardslaan blijven. Tijdens het voorzitterschap van Paul Begemann is er door zijn persoon lijke inzet veel van de grond gekomen. In 1970 werd de Emauslaan zo omgelegd dat veld 4 een volwaardig voetbalveld kon worden. Het Heli- kopterveld (vooral in gebruik voor circussen) kon in 1977 als veld 5 aan ons complex worden toegevoegd. Intussen hadden we in 1971 op veld 2 een echte lichtinstallatie gekregen. Eindelijk kon in 1974 ook worden gestart met de bouw van ons hui dige clubhuis. Het maken van een goed bouwplan had heel wat voeten in de aarde: diverse 'definitieve' plannen verdwenen weer in het archief, soms niet dan na juridische geschillen. Het jaar 1974 is ook verder memorabel. In dat jaar nam de gemeente Haarlem het onderhoud van de velden over. Dat heeft de club kapitalen gescheeld, denk alleen al aan alle apparatuur en de opslag daarvan, om van personeelskosten nog maar te zwijgen. Maar zo mogelijk nog ingrijpender was het afbranden van de grote tribune in september 1974. De brandstichters werden bij toeval gepakt, in eerste instantie veroordeeld, maar in hoger beroep wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. HFC was even in grote problemen, maar gelukkig was de bouw van ons nieuwe clubhuis al gestart. De HLTC bood tijdelijk onderdak en noodvoorzieningen brachten verder baat. De Nieuwjaarswedstrijd van 1975 kon niet doorgaan. Na de ope ning van het nieuwe clubhuis (met kleedkamers) in het voorjaar, kon weer een nieuw tijdperk worden ingeluid. Met een nieuwe tribune - de oude was gelukkig goed verzekerd - en de draaiing van het hoofdveld, zodat het net zo kwam te liggen als in de jaren 1899-1903. De velden zelf waren ook sterk verbeterd, mede door het in gebruik nemen van een pompinstallatie, waarbij Paul Begemann als vakman wederom een grote inbreng had. Bij het eeuwfeest in 1979 werd de entree aan de Emauslaan eindelijk verfraaid. Later werd het clubhuis telkens opnieuw verbeterd: in 1985 met de hulp van de Bavaria-brouwerij de hele inrichting en de keukenafdeling. In 1992 brachten sponsors de Spoelderruimte tot stand en in 1994 is het geheel alweer uitgebreid met een terras (onder de Spoelderruimte) en een serre (aan de kant van veld 4). De relatie van HFC met cricket, tennis en hockey Er waren, om met cricket te beginnen, van oudsher nauwe banden ...de brandstichters werden bij toeval gepakt...

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 27