Bespiegelingen over het complex door Jan Siebenga Wat is er de oorzaak van dat het HFC-complex een gezonde, ratio neel denkende oud-speler tot mijmeringen en bespiegelingen kan aanzet ten? Uiteraard herinneringen aan de tijd, waarin hij de illusie had een grote bijdrage aan de resultaten van zijn team te leveren en dan de borrel met medespelers en tegenstanders na de wedstrijd. Vooral echter de entourage van het complex. De route vanaf de Dreef langs de Crayenestersingel heeft iets werkelijk onaantastbaars, iets wat bij elk bezoek herinneringen oproept aan een lange traditie. Zelfs de wassende verzameling geparkeerde lease-auto's slaagt er niet in daaraan iets te veranderen. ...jammer: heren zonder hoeden, maar wel genoeg zondagse pakken... De keurige woonhuizen, de eeuwenoude bomen en het nonchalante voetgangerspad blijven domineren en houden dat gevoel instand. Een maal aangekomen op de Emauslaan ontwaar je het relatief moderne clubhuis, dat ondanks zijn omvang toch volledig opgaat in het oude groen. In gedachten zie je de toeschouwers, zoals die bij een dergelijke entourage horen: tientallen donkere hoeden en zondagse pakken, heel weinig tot geen dames. Nette mensen, die duidelijk uit zijn. Bij het pas seren van het hek en bij het zien van het hedendaagse kleurige publiek realiseer je je eindelijk dat er toch iets veranderd is. Ook hier stof tot bespiegelingen gelukkig: enkele mooie, goed verzorgde dames, dat is toch een vooruitgang. Jammer: heren zonder hoeden, maar wel genoeg .verzameling geparkeerde lease auto's.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 38