k. f De pauze (gelukkig nog steeds 15 minuten met thee) brengt alle toe schouwers bij elkaar in het clubhuis. Bestuurderen bestijgen de trap naar hun heiligdom. De sympathie van iedere HFC'er gaat uit naar de barme- dewerkers. Alleen de supporters van de tegenstanders kunnen maar niet begrijpen, dat er geen professionele barkeepers achter de bar staan, ook al is dat maar al te duidelijk door de kleding en het taalgebruik. Wachten totdat alle HFC'ers hun bestellingen hebben gedaan valt ze zwaar. Buiten klinkt het fluitje: de tweede helft is begonnen. De bestuurde ren dalen voorzichtig de trap af, waarbij opvalt dat de ouderen zich krampachtig aan de leuning vastklemmen. Verrassend snel haasten ze zich naar de tribune. Langzaam loopt het clubhuis leeg om weer gestadig vol te lopen met fris gewassen voetballers van de lagere elftallen, die hun wedstrijd er weer op hebben zitten. De douches waren heet genoeg en de sporttassen liggen weer op een grote hoop in de hal. De eerste meters bier worden besteld en de frituren zijn gloeiendheet. Het volume van de muziek en van de conversatie zwelt aan. Buiten klinkt gejuich. De wedstrijd van het eerste is afgelopen. Het clubhuis is nu bomvol. De muziek loeit op or kaankracht. De bestellingen worden luidkeels doorgegeven. Links aan de bar wordt een nieuw vat aangesloten. Ieder zoekt dekking bij het eer ste getapte biertje. De tijd vliegt voorbij, de klok kan het nauwelijks bij houden, het publiek al helemaal niet meer. De bel klinkt voor de laatste ronde. Op weg naar de uitgang. De auto staat er nog. Geen bon. Voorzichtig naar huis. Het gezin heeft al gege ten. Routineus wordt een restant in de magnetron opgewarmd. Gelukkig: net op tijd voor Studio sport. Tijdens het reclameblok (zonder geluid) denk je nog eens aan HFC en onwillekeurig dringt zich een variant op de tekst van één van Marsman's karakteriseringen van Holland op: ...de 'screenaangeboden door Haarlem ter ere van 100 jaar HFC.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 40