Bijzondere toeschouwers waren de heren Godfried Bomans en Toon Hermans, (laatstgenoemde destijds woonachtig te Zandvoort), die wel ervaring met het spel hadden. Bomans was bijvoorbeeld een welbe spraakte keeper in de wedstrijden tussen leraren en leerlingen van het gymnasium en verzekerde zich tegen ontbering en slecht weer door een grote koffer met onbekende inhoud, een comfortabele stoel en een regenjas in de goal op te slaan. Bijzondere omstandigheden waren er ook toen Duitse militairen gedurende de oorlog op HFC voetbalden, waarbij geen toeschouwers op de tribune werden toegelaten. Een groot aantal scholieren oefende achter de goal hun Schwere Wörter (Brouwer en Ras) tezamen met de Duitse keeper, die nooit heeft begrepen wie nu eigenlijk wel Vater Kruse was. De trouw van de eigen supporters van HFC is een kostbare zaak en werd door dik en dun gekoesterd. Toen HFC op een zondagavond in juni 1950 in Wassenaar moest promoveren naar de tweede klasse wilden de cricketende HFC'ers niet ontbreken. Alle competitiewedstrijden van Rood en Wit begonnen op die zondag een uur eerder dan normaal en alle elftallen van Rood en Wit mochten eerst fielden om daarna de cric ketende HFC'ers in de gelegenheid te stellen hun wicket niet al te geconcentreerd te verdedigen en op tijd in Wassenaar te zijn; 6-2 bete kende promotie! Heel trouw waren ook de aspiranten, die in 1941 een aspirantenfiets- comité vormden dat verantwoordelijk was voor steun aan het eerste - dat in Hilversum (tegen de club van die naam) en in Weesp (tegen Rapiditas) vergeefs tegen het degradatiespook streed - door vele fietsen de jongeren. Later organiseerde Jan Domhoff fietstochten waaraan heel veel jongeren (en ook ouderen) de beste herinneringen bewaren. Uiteraard werden toeschouwers en supporters vaak geducht op de proef gesteld. Ze konden inwendig koken en moesten dat ieder op hun eigen wijze afreageren. Maar al met al lijkt het of er nooit echt onaangename dingen gebeur den tussen of met toeschouwers aan de Spanjaardslaan. Het bleef be perkt tot vaak intense uitingen van medeleven met de vereniging door toeschouwers die niet schadelijk waren. De toeschouwers Berghuis en Lingeman waren wandelende computers (meer voorlopers daarvan) en konden mensen soms interesseren (doch ook wel hinderen) met ellenlan ge statistieken over het aantal gespeelde wedstrijden en gescoorde goals van de grote sterren van HFC. Niemand vond echter een aanleiding over die gegevens een gepeperde discussie te beginnen eventueel af te sluiten im

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 76