alleen de Hout van hout en Van Houten Van Houten. Vanaf deze dag werd de houten maar o zo gezellige amateuristische HFC-organisatie omgezet in een solide betonhard bedrijf, dat inmiddels is uitgegroeid tot een volwaardige, professioneel bestuurde vereniging met een jeugdafde ling waar menig vereniging jaloers op is. Ook in de toekomst zal de opgegroeide jeugd met weemoed terug denken aan dat gezellige gepiel op het hoofdveld met de vaders, aan al die vrijwilligers die hen op de woensdagen en zaterdagen op halve vel den leerden voetballen, aan die oubollige betonnen kleedkamers met die ouderwetse douches, aan die vreemde Spoelderruimte waar sponsoren zich regelmatig lieten vermaken door het crème de la crème van het Nederlandse bedrijfsleven, de radio en tv etcetera. En dat doen zij wel licht in een tijdperk dat alles computergestuurd zal zijn. Geen leiders van vlees en bloed maar robotten zullen de voetbalopvoedkunde op zich nemen. Wellicht dat er minder ouders aanwezig zullen zijn daar veel jeugdleden uit een reageerbuisje zijn ontstaan. Uitwedstrijden op Mars of Jupiter; het vervoer wordt per shuttle geregeld. Voor een entreeprijs van 58 euro's kan men de Hout in: een monument met 16 uitstervende bomen die herinneren aan een tijdperk dat er nog sprake was van bossen (een verzameling van houten bomen). Alleen in één ding onderscheidt de 'Koninklijke' zich van alle andere verenigingen in de diverse werelden. Als achtste (of inmiddels negende) wereldwonder beschikt men dan nog over een immense, houten tribune. Een uniek gegeven in een samenleving waar hout alleen nog herinnert aan een ver verleden. Deze bezienswaardigheid was een droom van een van de vroegere voorzitters van HFC. Op oude, vergeelde foto's, geno men tijdens Algemene Ledenvergaderingen waarbij leden van de club bijeen kwamen om van het bestuur verantwoording te krijgen over het gevoerde beleid, sprak Henk Uildriks zijn toehoorders vol overgave toe over zijn droom om de oude houten 'overdekte' weer terug te brengen op de plek waar die behoorde te staan. Een stenen plaquette tussen het aanwezige hout geeft in de tribune aan wanneer die droom voor voorzit ter Henk in vervulling is gegaan. En zo is de cirkel unbroken-, heeft de geschiedenis zich herhaald en gaat HFC nooit verloren. Meer dan ooit gaat dan Goud van Hout voor Goud van Oud. A f

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 83