context, de clubbinding daardoor, het compliment, de onderscheiding waarvoor ze het doen. Als we het werk van de vrijwilligers zouden kapi taliseren naar loon, dan kom je uit op onmogelijke bedragen. De Ko ninklijke HFC mag zich gelukkig prijzen dat zij nog steeds een grote schare aan vrijwilligers heeft die zich wekelijks vele uren inzet om de vereniging draaiende te houden. In 1996 is in een rapport aan de leden voorgecijferd dat onze vereniging ongeveer 460 vrijwillige functies telt, die bekleed worden door 350 vrijwilligers. Tweehonderd van deze func ties kennen een wekelijkse inspanning gedurende enkele uren, en andere een minimaal tweewekelijkse. Gemeente Haarlem In geldelijke zin is de gemeente Haarlem door de jaren heen onze grootste sponsor. De gemeente vindt het belangrijk dat er gesport wordt. Sport is een belangrijke, gezondheids- en mentaliteitsbevorderende maatschappelijke activiteit. Daarom creëert de gemeente de belangrijkste voorwaarde om het sporten te kunnen bedrijven, namelijk de accommo datie. Zij legt de velden aan en onderhoudt die. Zij bouwt kleed- en was ruimten. De laatste twee grote kleedkamers zijn in 1995 gerealiseerd, waaraan de gemeente Haarlem f 207.000 gulden besteedde. De gemeente vraagt huur, maar de huurprijs ligt ver onder de kostprijs. Inclusief kapi- taallasten kost één voetbalveld 30.000 gulden per jaar. Voor HFC bete kent dit 165.000 gulden. De gemeente brengt in 1999 70.000 gulden aan huur bij de Koninklijke HFC in rekening. Investeringen Omdat HFC inmiddels tot de drie grootste voetbalverenigingen in Nederland behoort - met 1480 leden - waarvan 1220 actieve spelers en daardoor een forse aanslag pleegt op de veldenconditie, heeft de gemeen- ODe ondergeteekende menscht deel te nemen in de leening groot f 10.000, rentende uitgeschreven door de Haarlemache football Club ooor obligation, elk groot f 100.— 9t?MnjluuU: $&am- aSüarltm. tJipril 1911. de velden 2 en 3 worden in de zomer van 1999 omgezet in Wetra-velden.

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 85