...midden jaren '60 werd het clubhuisje aanzienlijk uitgebreid... De ligging van het HFC-complex was ook toen al ideaal, aan de rand van de Hout, goed bereikbaar, per (paarden)tram. De grote wedstrijden werden door vele duizenden bezoekers bezocht. In de jaren voor de Eerste Wereldoorlog ontwikkelde het bestuur een plan om door de toen al bekende architect van Loghem een clubhuis te laten bouwen. In april 1911 werd aan de leden en donateurs een brief gestuurd met verzoek in te schrijven op een obligatielening voor een totaalbedrag van 10.000 gulden. Volgens de ingediende begroting zou de bouw van het clubhuis met kleedlokalen alsmede de grondwerkzaamhe den zo'n 20.000 gulden moeten kosten. Het op tekening zo behoorlijk uitziende clubhuis kwam er echter niet. Een aantal vermeende belanghebbenden waaronder ook de Regen ten van het Elisabeth's Gasthuis gaven geen toestemming voor bebou wing op onze velden, waarna ondanks positieve, juridisch ingewonnen adviezen uit het notariaat en de advocatuur het plan werd afgeblazen. Vreemd genoeg blijkt uit niets uit de archieven dat het bouwen van de tribunes zowel in 1907 als 1912 tot enige weerstand heeft geleid. In 1916 ging het eigendom van het complex aan de Spanjaardslaan over naar de gemeente Heemstede. In de jaren na de Eerste Wereld oorlog, waarin HFC een nieuwe bloeiperiode kende met mannen als Karei Lotsy en Cees Spoelder aan het roer zijn er geen plannen gemaakt om een clubhuis te bouwen. De HFC-ers zochten hun vertier na de wedstrijden in diverse plaatselijke etablissementen. Na de Tweede Wereldoorlog, in de periode van voorzitterschap van Piet van Houten (hij hanteerde de voorzittershamer van 1947 tot 1959) groeide HFC gestaag uit tot een zeer grote vereniging van zo'n 1000 leden, ondersteunende leden en donateurs. Het Eerste keerde in 1959 terug op het hoogste amateurniveau en werd in 1961 afdelingskampioen en bijna landskampioen. Inmiddels was er in 1949 wel een klein clublo kaal gebouwd naast de grote tribune maar dat voorzag lang niet in de steeds stijgende behoefte om de clubactiviteiten op HFC zelf te organi seren. De plannen voor het bouwen van een veel groter clubhuis werden eind jaren 50 en begin jaren 60 gedwarsboomd door planologische plan nen van de provincie Noord-Holland en de gemeente Haarlem. De Westelijke Randweg, aangelegd in 1961 zou op den duur doorgetrokken moeten worden over het HFC-complex. Desondanks durfde het bestuur het wel aan om midden jaren 60 het kleine clubhuisje aanzienlijk uit te breiden. Begin jaren 70, toen duidelijk werd dat de politiek het HFC- veld ongemoeid wilde laten, konden pas echt grootse plannen worden gemaakt voor een geheel nieuw clubhuis dat in mei 1975 door de toen malige wethouder sportzaken de heer Voskuilen werd geopend. 87 m ...1911, ontwerp van een clubhuis door bouwkundig ingenieur J.B. van Loghem...

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 91