Twaalf en een halfjaar HF Cl door Jaap Spee In september 1975 zette ik als zevenjarige minipupil voet aan de Spanjaardslaan. Op een na de tribunebrand gerenoveerd complex werd ik opgenomen in de 'voetbalklas' van Rob Tullenaar en Friso van der Wal en werden me de eerste voetbaltechnieken bijgebracht. De zaterdag stond vanaf dat moment volledig in het teken van het voetbal. Van 's ochtends vroeg, soms ver voor je eigen wedstrijd werd gespeeld, totdat het begon te schemeren, nadat je ook nog even bij een ander elftal was ingevallen, 'leefde' je op de velden en in het clubhuis aan de Spanjaards laan. De hele week kon je uitkijken naar de zaterdag. De zaterdag stond gelijk aan een intens gevoel van vrijheid en onbezorgdheid. Op zondag werd bij een thuiswedstrijd van het Eerste alles nog eens dunnetjes over gedaan, het liefst zelf nog eens tegen een balletje trappend. Tot ongenoe gen van Jan Domhoff sr., want je moest achter het doel staan om het Eerste aan te moedigen. Toch was het gelukkige gevoel op de zondag al minder. Er stond tenslotte weer een nieuwe week voor de deur en de volgende zaterdag was nog ver weg... Precies 11 jaar na mijn eerste optreden aan de Spanjaardslaan mocht ik mijn debuut maken in HFC 1. Het voetbal beleefde ik al lang niet meer zoals in mijn jongste jaren. Langzamerhand was de prestatiedrang in mij steeds sterker geworden. Het bereiken van het eerste elftal was nu het doel geworden. Als jeugdlid was ik getuige geweest van de enorme .Jaap met zijn le HFC-tenue gekregen op zijn zevende verjaardag... JON STER ET DEdftAOATlE SUCCESvöI Af GEWEERD

Jubileumboeken HFC | 1999 | | pagina 98