fl ordentelijke huisvesting. Nieuwe start In het seizoen 1999/2000 kon geen competitief Zaterdag 1-elftal op de been gebracht worden omdat enerzijds een aantal spelers en begeleiders gestopt waren en anderzijds zich weinig nieuwe spelers hadden aangemeld. Bij aanvang van het seizoen 2000/2001 vormde een groep voormalige selectiespe lers van Zondag 1 en 2 de kern van het nieuwe Zaterdag 1. Er moest van onderaf aan in de vijfde klasse KNVB gestart worden, maar met een voorsprong van twaalf punten op DSC'74 werd het kampioenschap dat seizoen glansrijk behaald. Dat, vanwege een herstructurering binnen de KNVB, alle andere teams uit de vijfde klasse mee promoveerden naar de vierde klasse kwam wat vreemd over, maar het werkte stimulerend om het volgende seizoen weer een treetje hoger te gaan spelen. De rest van de zaterdagafdeling bestond uit Zaterdag 2, 3, 4 en 5, Veteranen 1, 2 en 3 en de Klassieke Veteranen. In totaal dus negen zaterdag-seniorenelftallen ten opzichte van negen zondag-seniorenteams. In het seizoen 2001/2002 wist Zaterdag 1 via de nacompetitie opnieuw te prom overen en dat betekende voor het volgende seizoen wederom de derde klasse. Zaterdag 4 was een rasecht Rood en Wit-elftal dat de degradatie net wist te ont lopen en zo snel mogelijk weer aan bat wilde, terwijl Veteranen 1 overtuigend kam pioen werd met 115 gescoorde goals. De apotheose aan het eind van het seizoen 2002/2003 was voor Zaterdag 1 op z'n minst sensationeel te noemen. Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag dat de gewonnen nacompetitie de redding van het vege lijf had betekend, vormde het laten meespelen van enkele zondagspelers reden voor de KNVB om het team als nog naar de vierde klasse te verbannen. Ook de Veteranen 1 kenden een moeilijk seizoen en degradatie uit de Veteranen hoofdklasse bleek dan ook uiteindelijk onafwendbaar. Het seizoen 2003/2004 werd begonnen met acht zaterdag- en acht zondag-senio renteams. Deze groei van het zaterdagvoetbal heeft wel tot gevolg gehad dat de vel den en kleedkamers, die intensief gebruikt worden door senioren en jeugd, op zaterdag overbezet zijn geraakt, terwijl op zondagmiddagen velden er regelmatig leeg bij liggen en het complex - zeker bij uitwedstrijden van het Eerste - vaak al vroeg een verlaten indruk maakt. Gezien de ontwikkelingen in het verleden - die natuurlijk geen garantie geven voor de toekomst - zal het zaterdagvoetbal qua aantal spelende leden niet rigoureus expanderen maar waarschijnlijk wel op een kwalitatief hoger plan komen. Inmiddels heeft de recente uitbreiding van de accommodatie met meer kleedka mers geresulteerd in een ordentelijke huisvesting voor senioren en jeugd op zater dag. Nu dient het Bestuur alleen nog in overweging te nemen het Zaterdag 1-team een selectiestatus te geven, omgeven met alle egards die daar bij horen. Hierdoor zou men ook de mogelijkheid kunnen scheppen om jongere spelers op zaterdag - onder leiding van ex-selectiespelers - de kans te geven om te acclimati seren binnen het selectievoetbal hetgeen niet ten koste hoeft te gaan van het zon dag-selectievoetbal. Zaterdag, de dag dat alles later mag, is zo langzamerhand de drukste dag van de week. Hoogstandje van Hugo. 96

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 100