Veteraan ...aan een boom vastgebonden blindengeleidehond. Klassiekers op hun best in de derde helft Bas Zonjee Tweeëntwintig oude mannen, grijs, kalend, met een buikje en gehuld in te nauwe broeken en te strakke shirts, sjokken op versleten kicksen met stalen neuzen op veld zesendertig achter een bal aan. Geen hond komt er kijken, behalve dan die ene aan een boom vastgebonden blindengeleidehond, maar die heeft meer oog voor een kat hoog op een tak dan voor het slowmotiontafereel dat zich voor zijn natte neus afspeelt. Hier en daar een schampere kreet van hierrr die bal!" en "lopen!" verstoort de rust op en rondom het veld. Na twee keer vijfendertig minuten strompelen de stakkers het veld af, nemen gezamenlijk een warme douche en een kouwe klare, tasten trillend naar hun wandelstok, worstelen zich achter hun roïlator, wurmen zich in hun rolstoel en wielen zich wankelend naar hun aanleunwoningen, seniorenflats of bejaardentehuizen met namen als Huize Avondrood, Herfst des Levens of 't Zit Erop. Bovenstaande zou het sportieve decor kunnen zijn van de Klassieke Veteranen, maar niets is minder waar. We gaan even terug naar 1960/61. In die periode speel den ex-eerste-elftalspelers in teamverband een reguliere HVB-competitie op de zondagmorgen. Tijdens deze periode werd, naar aanleiding van een spontane wed strijd op een zaterdagmiddag in Apeldoorn tussen de veteranen van HFC en Robur et Velocitas, het idee geopperd om een competitie te organiseren voor oude clubs, vergelijkbaar met HFC. Initiatoren achter dit idee waren Bart Blankenaar, Cees Timmerman en Piet Swens. Van het een kwam het ander en kort daarna was de competitie, onder leiding van David Rahusen, een feit. Clubs als AFC, Black Devils, HW, HBS, Concordia, Hercules, Victoria, Quick, VOC, Kampong en Koninklijke HFC leverden hun vete- ranenteams. Hoewel het spelniveau hoog was, betrof het hier een 'wilde' competitie en dat is het nog steeds. Niet alleen de 'strijd' tussen genoemde clubs, met een hoog jottawN **HTPOOPr Oude mannen, grijs, kalend, met een buikje. V.l.n.r. staand: Koos Jochemus, Frits Darlang, Peter van Kalmthout, Marcel Doodeman, Wouter Meeuwes, Jan den Rooijen, Don Arends, Ruud Bekendam, Koen Lommers, Michiel de Jong en Bas Zonjee. Hurkend: Willem Padt, Aad Wille, Pim Peeman, Hugo Bettink, Piet Stut, René Kruijff, Loek Reygersberg en Harm Jan Brouwer. Na afloop dan willen de heren Elkaar wel een drankje serveren Het blijft niet bij één Dan wankelt men heen Iets moois houden wij graag in ere. 98

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 102