.je hoeft thuis niet meer te stofzuigen. cricket- c.q. hockeygehalte, is belangrijk. Het is tevens de bedoeling - zeg maar gerust 'verplichting - om na de wedstrijd onder het genot van een drankje en een hapje de gasten te onderhouden. Zoals gezegd is het een aparte competitie. Veelal bestaan deze teams uit een aantal ex-eerste-elftalspelers. Daardoor is het fanatisme behoorlijk groot. Van 'een rustig potje' is vaak dus geen sprake meer en vooral in de afgelopen tien jaar valt er dan ook een tendens waar te nemen die afbreuk doet aan de oorspronkelijke doelstelling van deze competitie. Door het enorme fanatisme wordt er vaak met het mes op tafel gestreden, wat regelmatig leidt tot onderlinge irritaties. Dit heeft invloed op de 'derde helft' die juist zou moeten symboliseren dat het nu niet meer alleen maar om voetbal gaat. Jammer dat de huidige generatie veteranen zich hieraan bezondigt. Over het algemeen kan echter gesteld worden dat de borrel op HFC tijdens de derde helft in de Spoelderruimte tot de gezelligste behoort binnen de klassieke veteranen- competitie. Om een paar voorbeelden te noemen: onze vrienden van AFC komen veelal met hun volledige delegatie van circa twintig man en de spelers van Black Devils en Hercules behoren meestal tot de laatsten die ons clubhuis verlaten. Waard om te vermelden is nog het door de Klassieke Veteranen in 1999 georgani seerde veteranentoernooi ter gelegenheid van het honderdtwintigjarige bestaan van HFC, een van de hoogtepunten van de afgelopen vijfentwintig jaar. Al met al kan gesteld worden dat de Klassieke Veteranen het 'keurteam-op-leeffijd' van HFC zijn en moeten zijn, in alle vormen en maten. Dat het wens van velen is dat, ondanks de verschillende generaties, deze ruim veertigjarige traditie tot in leng te van dagen in ere zal worden gehouden moge duidelijk zijn. Arts te velde Jan Dalmeijer, medisch orakel, Die wijkt voor geen enkel obstakel Eén ruk aan je poot Mooi t'rug in het lood. Het is toch een zeldzaam mirakel! Waar komt die term Klassieke Veteranen eigenlijk vandaan? Eind jaren tachtig, begin jaren negentig, ontstond er vanuit de senioren een groei ende interesse om op zaterdag te voetballen. Redenen hiervoor waren waarschijn lijk: je komt niet meer in aanmerking voor de zondagselectie en het Derde is bene den je niveau, je kunt 'lekker doorhalen' na de wedstrijd en je hoeft geen bood schappen meer te doen voor moeder-de-vrouw of thuis niet meer te stofzuigen. Dit leidde tot het ontstaan van meerdere teams op de zaterdag. Momenteel zijn dat er acht. Echter, ook in deze categorie vindt vergrijzing plaats en bijgevolg nam de behoefte toe om deel te nemen aan een aparte regionale veteranencompetitie. HFC heeft momenteel vier van dit soort veteranenteams en om nu een onderscheid te maken tussen het oorspronkelijke veteranenteam dat nog steeds in een wilde com petitie speelt en de overige teams, die in de reguliere KNVB-competitie uitkomen, is in 1993 gekozen voor de toevoeging Klassieke. Eisen Om mee te mogen doen in de reguliere veteranencompetitie moet je volgens de KNVB-regels de leeftijd van 35 jaar hebben bereikt. Om bij de Klassieke Veteranen van HFC te mogen voetballen dien je echter nog aan een of meerdere aanvullende criteria te voldoen: je moet een lichaam hebben met wat 'vet eraan' en je moet mini maal één wedstrijd in het Eerste hebben gespeeld, gevoel voor humor hebben, HFC'er in hart en nieren zijn, getrouwd zijn met een dochter van een Hondekop, bereid zijn om eventueel te fluiten of te vlaggen, meedoen aan de twee jaarlijkse tra ditionele en klassieke veteranentoernooien 'De Zilveren Slof' van Hercules in Utrecht en 'De Knoepert' van Victoria in Hilversum én - uiteraard, het klinkt cliché matig - affiniteit met alcohol hebben. 99

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 103