een op krukken binnenstromp elende hockeyer. aquavit en haring. Combinatie, MHC) en deze nieuwe club zal - veel later - samengaan met de hoc keyclub 'Bloemendaal' (Bloemendaal Musschen Haarlem Combinatie, BMHC). Als ten slotte in 1973 BMHC fuseert met de Bloemendaalse Dames Hockey Club, BDHC, is de geboorte van de huidige 'Hockeyclub Bloemendaal' een feit. Gesprekken met HFC'ers Leo Molijn: "De eerste keer dat ik meespeelde was in 1963, alles was toen soberder dan nu. Geen uitgebreide ontvangsten, we gingen na de wedstrijd snel weer naar huis. We speelden fanatiek, we wilden niet verliezen van 'die hockeyers'. Maar na afloop moest het wel gezellig zijn. Dus toen we een keer met 6-0 voorstonden, zei ik tegen de fantastisch keepende Arie van Beekum: 'We gaan wisselen, ga jij maar even wat drinken'. Tegen zijn vervanger heb ik gezegd: 'doe maar niet al te veel je best, het moet wel leuk blijven.' Het stond al gauw gelijk en Bloemendaal kwam zelfs voor. Direct werd Arie weer opgetrommeld. We wonnen toen alsnog met 11-9, een recorduitslag." "De wedstrijden gingen bijna altijd door, ook al moest het veld eerst sneeuwvrij worden gemaakt. Toen het toch een keer werd afgekeurd ging niet iedereen direct naar huis. Ook Jan Beek bleef nog een glaasje meedrinken. Toen hij laat in de mid dag thuiskwam, vroeg zijn vrouw: 'Hoe is het afgelopen?' 'In de laatste minuut met 3-2 gewonnen', zei Jan met onvaste stem. Deze smoes kreeg nog een staartje want Jan had er niet op gerekend dat zijn vrouw die week het clubblad zou lezen en zo achter de waarheid kwam. "In de loop der jaren werden de hockeyers steeds fitter, en in plaats van bestuurs leden werden nu ook eerste-elftalspelers opgesteld. Zelfs internationals waren van de partij. Het kwam nu vaker voor dat er een gelijkspel of zelfs een winstpartij voor de hockeyers in zat." Eggie Poster: "Ja, dat was onze eer natuurlijk te na. Iemand kwam toen op het idee de thee in de rust te vervangen door haring met aquavit. Het bleek een wonder middel, de hockeyers waren niet gewend aan deze combinatie. Zelf hadden we een paar avondjes geoefend. Sindsdien hebben we in de tweede helft geen last meer van ze gehad." Blessures Naarmate de welvaart stijgt worden de ontvangsten uitgebreider, de nazit gezelli ger en vooral ook langer. Dat deze traditie door de echtgenotes, die thuis het kerst diner staan te bereiden, anders wordt gewaardeerd moge duidelijk zijn. Voor de hockeyers komt daar nog het blessureleed bij. Daar zij - voetballend - niet gewend zijn aan overbelasting van de beenspieren, wordt de zweepslag hun meest gevrees de tegenstander. Een op krukken voor het kerstdiner binnenstrompelende hocke yer wordt in het dorp Bloemendaal een jaarlijks terugkerend verschijnsel... In de jaren zeventig bedenken de Bloemendalers, onder leiding van manager Hugo Sluijter, dat het wel zo passend zou zijn iets terug te doen uit waardering voor de jaarlijkse uitnodiging voor kerst. Het wordt een hockey warming-up in het najaar, te houden op de velden van de hockeyclub. HFC neemt de invitatie graag aan. De combinatie Football-Hockey, zij het dan van nu af aan in gescheiden ontmoetin gen, is daarmee na een halve eeuw in ere hersteld. Een hockeywedstrijd is wel een enigszins riskante onderneming, want de meeste voetballers hebben nog nooit een stick in hun handen gehad. Het afschermen van Vader Cees Bovelander geflankeerd door zijn zoons Floris Jan (l) en Jeroen. Henk Uildriks (l) en Willem Veniet. 104

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 108