de bal met het lichaam - het bij hockey streng verboden 'afhouden' - blijkt een beproefd middel om de tegenstander het spelen onmogelijk te maken. Het slaan met zowel de platte als de bolle kant van de stick, en dan bij voorkeur met één hand, levert gevaarlijke situaties op. Zo krijgt hockey-international Theo Doyer een rondzwiepende stick tegen zijn lip, die hij meteen in het ziekenhuis kan laten hech ten. De aanvoerder van het Eerste van Bloemendaal mist daardoor de volgende competitiewedstrijd. Doyer: "Dit was meteen de laatste keer dat ik met dit hockey heb meegedaan." Verschil Dat de wedstrijden bij hockey minder gelijk opgaan dan bij voetbal wordt geac cepteerd. Een paar goed getrainde hockey-internationals tegenover één oud-voet balinternational, Wytze Couperus, vormen geen gelijkwaardige partij. Pas na afloop gaat het weer gelijk op. Daar is het ook om begonnen. De hockeyers konden eindelijk iets terugdoen: de haring in de rust wordt vervangen door een toastje zalm, de aquavit door een glaasje champagne. Verschil moet er zijn. Nadat manager Sluijter in 1998 is overleden wordt in onderling overleg besloten voortaan om de 'Sluijter Bokaal' te spelen, ter nagedachtenis aan deze onvolprezen Bloemendaalse gastheer. Toen La Bastide en Tideman in 1909 bij het lustrum van HFC voorstelden een gecombineerde 'Hockey-Footballmatch' te spelen, konden zij niet bevroeden dat hun initiatief nu al bijna een eeuw lang stand zou houden. Het lijkt voor de hand te liggen dat op eerste kerstdag 2009, ter gelegenheid van de honderdste ontmoe ting, de spelers nog eens zullen optreden in de stijl van die eerste jaren. En dan hopelijk ook, voor de eerste maal, op het hoofdveld van HFC. Met Kerstmis dan ballen de heren Eén helft voor zij haring fileren Men drinkt aquavit Om als een vergiet Op 't veld dan pas écht te presteren. v „Z v 105

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 109