sfeer nieuwe contacten gelegd en ontstaan nieuwe vriendschappen. En vrienden en bevriende relaties gun je wat. Bekende en minder bekende Nederlanders komen praten over hun vak, hun carri ère en hun achtergronden. Ze wijzen op de valkuilen die zij op hun weg zijn tegen gekomen en vertellen wetenswaardigheden en anekdotes. Televisiepersoonlijk heden, politici, sporters, modekoningen, captains of industry, ze hebben allemaal hun eigen verhaal. Zo mochten wij onder anderen begroeten Hans Dijkstal, van 1994 tot 1998 minister van Binnenlandse Zaken en vice-premier in het paarse kabi net Wim Kok I; Erica Terpstra, zwemkampioene, medaillewinnares op de Olympische Spelen van 1964 en staatssecretaris in datzelfde kabinet; Yvonne van Gennip, drievoudig gouden medaillewinnares bij het schaatsen op de Olympische Spelen van 1988 in Calgary en Hein Vergeer, Europees en wereldkampioen schaat sen in 1985 en 1986 en sportman van het jaar 1986 en Leo van Wijk, president directeur van de KLM. Of je bént een bekende Nederlander en kómt bij HFC, of je kómt bij HFC en wórdt een bekende Nederlander, want alvorens de gasten aan het woord komen worden ze haarfijn 'gefileerd'. Meestal leidt dit tot hilariteit, tot een gevoel van 'hoe weet Uildriks dat?', tot de angst voor 'wat weet hij nog meer?' en soms tot een al dan niet gespeelde boosheid. Extra steun aan sportverenigingen is iets van de laatste vijfentwintig jaar. Tot 1980 werd sponsoring zelfs ontmoedigd door gemeentelijke belastingen op reclame uitingen. Pas in 1982 stond de KNVB toe dat eerste-elftalspelers een shirt gingen dragen met reclame. Anno 2004 is de voetbalsport 125 jaar eerder begonnen als een elitair tijdverdrijf doorgedrongen tot het hart van de maatschappij. Miljarden mensen schoppen tegen een bal. In Nederland zijn dat er miljoenen en bij de Koninklijke HFC duizenden. Een geweldige markt voor klantenwerving, voor acquisitie, voor sponsors en voor hen die sponsors zoeken. Club van 100 Waar 't gros zich van af heeft gezonderd Is iets dat me heel erg verwondert Het is voor Haafcee Dus bouw dan ook mee Aan een club van duizend maal honderd! Ook 'gewone' HFC'ers sponsoren de club. Zij zijn lid van de Club van 100 die in 1985 werd opgericht op initiatief van Gerard Adrian, Jan Domhoff sr., Rembrandt Heerkens Thijssen sr., Ad Sandtke, Wichert van Schouwenburg, Hans Tekelenburg en schrijver dezes. Deze club bestaat uit ongeveer 130 leden, die jaarlijks een extra bedrag betalen bovenop de contributie om de vereniging in staat te stellen een gro ter aantal gekwalificeerde trainers aan te trekken. Want investeren in spelers doe je via goede begeleiding. Vanaf de oprichting bracht dit trouwe gezelschap 120.000 euro bijeen. Mede daardoor zijn de prestaties van alle selectieteams structureel ver beterd. De sponsorcommissie leidt en coördineert de sponsoring en komt daartoe maande lijks bijeen. In nauw contact met het bestuur pleegt zij de nodige acquisitie en toetst deze aan het beleid van de vereniging. Zo is het officiële clubtenue alleen maar ver krijgbaar in de HFC-winkel, want ook het kledingbeleid behoort tot de verantwoor delijkheden van deze commissie. Nieuwe technologieën scheppen nieuwe kansen: de mobiele telefoon, het internet, de website en de liberalisering van de energiemarkt bieden nieuwe mogelijkheden voor HFC, zijn leden en zijn sponsors. Een tweetal ideeën haalde het echter niet. Zo was er een Haarlemse voetbalclub die nog een shirt sponsor zocht. Onze sponsorcommissie overwoog even de shirtjes van deze club te laten bedrukken met de tekst Kom voetballen bij HFC, maar zag uiteindelijk van dat plan af. Het idee om de shirtjes van onze eigen selectie met een knipoog naar onze hoofdsponsor te voorzien van de tekst Ga holle man! vond evenmin genade. Leo van Wijk. Hein Vergeer en Yvonne van Gennip. 107

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 111