Oldenbarneveltlaan op een steenworp van het clubhuis. We kregen minder dan twee weken de tijd om onze belofte waar te maken maar toen stonden we er ook: 'Last night of the non-degradatie'. In het voorprogramma legde Frits Darlang het rampzalige verloop van het seizoen nog eens haarfijn uit en voegde trainer Gerrit Peijs ook nog enige zinnige dingen toe, waarop Freek van Muiswinkel, gekleed in een pij, het publiek vanaf de kansel ontving met de historische woorden: "Broeders en zusters! Welkom op deze bijeenkomst ter gelegenheid van de non-degra datie. Deze bijeenkomst is geregeld door broeder Oelie, beter bekend als Broelie, en zal worden begeleid door broeder Jaap Stork op het drankorgel." Daarna kon de stemming uiteraard niet meer stuk. Sandra Kottman en Loes Hoogeveen jr. hadden een adembenemende jurk aangetrokken, terwijl de heren - Erik van Muiswinkel en bovengetekende - zich in stemmig zwart hadden gehesen. Ruud Onstein kwam op als zijn musical alter ego Kickse en Hans Kluit en Hans Dekker deden Knol Co. Oude en nieuwe teksten werden gezongen. Afgesloten werd er door Freek: "Lieve gemeente, wij eindigen met de samenzang.ik verzoek u allen daarbij op te staan." En zo klonk het 'HFC'ers!onze variant van het machtige Rule Britannia!' Na afloop verdween het uitgelaten publiek in een lange rij richting clubhuis alwaar de pompen een paar uur open stonden. Zelden zullen 'Wein, Weib und Gesang' in de club zo innig verbonden zijn geweest als op die avond. Het is ondoenlijk om van die optredens op het grotere of kleinere toneel een beschrijving te geven die recht doet aan de lachsalvo's, de hilariteit, de ontroering die zij teweegbrachten. Wie bij de uitvoeringen was, zal er nog wel iets van weten. De anderen moeten ons maar op ons woord geloven en zich trachten voor te stel len hoe de teksten en de scènes zijn geweest. En vooral, hoe het was, de robuuste humor van Freek van Muiswinkel die schitterde in cabarets en twee musicals in de rol van De Heer, maar helaas de derde niet meer mocht meemaken. De zang van Sandra Kottman en Loes Hoogeveen en het komisch talent van Joke van Muiswinkel, van Hans Kluit en Hans Dekker als de louche makelaars Knol Co, van Willem Padt als het oerconservatieve HFC-lid Naegel {"Zeg Houdt, arbei ders motten toch werken? Deze doet niks.") en van Willem Veniet als zijn vriend Houdt ("Stil Naegel, die man is van de Wiedergutmachung. Machen Sie es wieder gut, ja?"), en verder van Bas Zonjee als de enthousiaste Eddy Loman, van Ruud Onstein als Kickse, de eeuwige supporter, van André te Winkel als gelikte jongen fbieden wij u een totaalgebeuren waarin het voetbalprestatieplan is ingebed in een scala van andere mogelijkheden zoals een flankerende eetgelegenheid en een bar- voorzieninggebaseerd op een krachtig zuipconcept.en van Pieter Kalbfleisch als anglofiele en o zo enthousiaste Pim Muiier, op het toneel Pim Poelier genaamd. En zeer actueel, al in 1994: Poelier Bravo! Bravo! Mevrouw Gloria! (gaat naar haar toe) Wat spreekt u een voortreffelijk Nederlands. Excellent! Bent u een Braziliaanse? Kati Nee hoor. PP Een allochtone gastarbeider? Kati Nee hoor. PP Een ongewenste vreemdeling zonder verblijfsvergunning? Kati Nee hoor. PP Een zielige asielzoeker die we nergens kwijt kunnen? Kati Nee hoor. PP Mag ik u dan iets te drinken aanbieden? Willem Padt (l) en Willem Veniet als Naegel en Houdt. "Verdomd leuk oogje, hoor!" Loes Hoogeveen en Pieter Kalbfleisch als Kati Gloria en Pim Poelier. "Mag ik u dan iets te drinken aanbieden?" 119

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 123