Jaap Houtkamp regisseerde twee musicals, René Retèl deed er een. Mart van Dorssen ontwierp de decors, terwijl Louis Bos, Henk Uildriks en Hans van den Brink de productie regelden met o.a. Ingrid Nelis als assistent. Aat Arends ver kocht altijd alle kaartjes. Eelco Vellema deed met zijn ploeg het licht en geluid. Verder waren er tientallen anderen die meededen; zij moeten het me maar niet kwalijk nemen dat ze niet genoemd worden. Maar het belangrijkste element dat voor alle verbindingen zorgde, noem ik wél, de muziek, alle keren verzorgd door Jaap Stork, na Ton ten Have zonder twijfel de trouwste supporter van het Eerste en uitblinkend als begeleider. Wat die man niet uit zijn drankorgel heeft weten te halen! Concertgebouworkest, draaiorgels, Italiaans, Afrikaans, walsen, jazz, bal lads, blues en rock, zelfs Japans ("Wat doet de yen in Tokyo?"). Waar in Neerlands clubleven vind je zo'n cast? U zou kunnen denken dat een voetbalclub toch niet zo heel erg veel stof levert voor cabaret en musical. Nou, dat valt reuze mee! Ten eerste is HFC niet zomaar een voetbalclub. Het is 'Hollands Fijnste Combinatie' die in tijden van verande ringen met regelmaat met zichzelf en de buitenwereld in conflict raakt, waarover een tekst gemaakt kan worden. Ten tweede liet de fantasie van de makers zich in het geheel niet beperken tot dat stukje grond aan de Spanjaardslaan. Hoewel het veld, het clubhuis, de tribune en de Haarlemmerhout uitvoerig aan bod kwamen, werden de toeschouwers ook meegenomen naar pleinen, bankgebouwen, nacht clubs, een casino, een cruise ship, het geboortehuis van Muiier, het carnaval van Rio de Janeiro. De fragmenten op deze pagina's illustreren een paar van de thema's: voetbal, clubleven, clubliefde, nostalgie, jeugd, puberteit, vrouwen, frustratie, drank, liefde... Nog was het eind niet in zicht. In de musical van 2004 werd het 'Hiernamaals' ten tonele gevoerd. Ook werd er een 'slecht huis' bezocht. Hoe valt dat te rijmen? Alle foto's en fragmenten: musical 'Casino Royal'. 'Oh heerlijk Haafcee': tekst Ruud Onsteinmuziek Jaap Stork. Overige teksten en melodieën: Aryan van der Leij. Muzikale vormgeving en arrangementen: Jaap Stork. Oh heerlijk Haafcee als kind had ik één teleurstelling slechts het lidmaatschap was niet voor mij! mijn vader was boekhouder en ook niet rechts en ons huis stond gewoon in een rij! ik sta nu nog steeds elke week langs de kant mijn liefde is nimmer bekoeld ben trots op mijn club in de Haarlemmerhout zo heb ik dat altijd gevoeld refrein oh heerlijk Haafcee, wat heb ik je lief ik kan niet meer zonder je leven jij hebt het voor mij, voor altijd gemaakt ...voorjou wil ik echt alles geven! V.l.n.r. Ineke Speejr., Joke van Muiswinkel, Bas Zonjee en Sandra Kottman. "Hebt u dekking?" Hé, ga je mee? hé, ga je mee? ga je mee naar HFC hé? hé, ga je mee, ga je mee naar HFC? daar kun je koppen, balletjes schoppen, mini's en effies en E, D, C, B hé, ga je mee? ga je mee naar HFC hé? hé, ga je mee, ga je mee naar HFC? daar met zijn allen lekker voetballen trainers en leiders doen met je mee als je team staat opgesteld ga je op zaterdag naar 't veld van de aftrap tot het slot heb je plezier, je rent je rot hé, ga je mee? ga je mee naar HFC hé? hé, ga je mee, ga je mee naar HFC? daar met zijn allen lekker voetballen ga je mee spelen op HFC? 120

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 124