Cultuurloos zijn is een omissie Dus kwam er een tweemanscommissie HaafCee leek reëel Werd sportcultureel Helaas was't 'n vruchtloze missie. Na het zingen meteen de kerk uit, op naar het bier aan de overzij. Daar speelt de HFC-jazzband. Wegens drukke werkzaamheden laat collega Bert het halverwege 1997 afweten als commissaris cultuur. Daar zit ik met zijn voorgebakken peren. Gelukkig zijn er mensen die de SCC op de rails willen houden: Elske Uildriks fac totum, Pinky Huygens secretaris, Louis Bos creative manager, Michiel de Jong financial consul tant en ondergetekende, voorzitter. Qua cultuur een ijzersterk team. Het einde nabij Het volgende seizoen haakt Louis Bos echter al weer af. Voor hem iemand anders, maar even geen 'Bos'. 'Louis mag.Het wordt Louis Lapidaire, een zeei fantasiei ijk medewerker. Tijdens de millenniumviering over anderhalf jaar mag HFC zich niet onbetuigd laten, vindt hij. "Dat unieke oudejaarsavondgebeuren vieren we massaal op HFC in tien tenten op alle bijvelden. Er is gratis eten en drinken, champoepel, kreeft, kaviaar, noem maar op. Galakleding verplicht. Elke tent heeft live muziek, popband, jazz, zigeuners, DJ, maakt niet uit. Er komt een EHBO-post, en op het ter rein staan ambulances klaar om uit te rijden, want de 'Wende' wordt heftig. Klokke twaalf natuurlijk een gigantisch vuurwerk.Gaan we dit plan uitwerken, dan moe ten we vandaag nog beginnen, want er komt geheid een run op die feesttenten. Hij heeft zijn miljoenenklapper nu reeds ontstoken. "Louis, prima, maar hoe wou je dat financieren?" "Ook over nagedacht. Door middel van een spaarregeling.Elke volwassen HFC'er maakt maandelijks vijfentwintig gulden over naar de SCC. We hebben nog achttien maanden, dus je veegt zó een miljoen bij elkaar.Dat lijkt veel, maar is het niet. "Ik wist niet dat een blikje kaviaar zo duur was tegenwoordig." Even een frisse neus, even weg uit de gebakken lucht. Een week later geef ik de sportculturele pijp aan Maarten, uiteraard wegens drukke werkzaamheden elders. "Hartelijk dank voor jullie inzet, lieve mensen. Zoals je weet ligt er nog veel meer spectaculairs op de plank. Veel succes. Na deze woorden sterft de SCC. De Cultuur heeft het wederom afgelegd tegen de belangrijkste bijzaak ter wereld: Voetbal. Oelie et Orbi. 127

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 131