'Sigareband' hechter dan ooit uitbreiding van het bestaande arsenaal van drinkliederen. Dampen uit andermans doos Jan Siebenga Een HFC'er leeft niet bij voetbal alleen. Daarom zijn de afgelopen decennia spontaan diverse subverenigingen ontstaan, die kunst en cultuur hoog in het vaandel hebben en zich toeleggen op bijvoorbeeld cabaret, muziek, zang, dans, biljart en bridge. De jongste loot in deze categorie ontsproot in 1991 aan de stam van HFC en noemde zich het sigarenrokersgenootschap der Koninklijke HFC De Sigareband'. Het zal geen verwondering wekken, dat het doel van deze subvereniging is haar leden in de gelegenheid te stellen het genoegen van het roken van sigaren tot in de hoogste graad te beoefenen. Daartoe worden onder andere excursies naar sigarenproducenten georganiseerd en worden deskundigen uitgenodigd om hun producten in de ruimste zin des woords te promoten. Rembrandt Heerkens Thijssen en Joop van Schaik namen het initiatief tot de oprichting. Ze benoemden zichzelf daarbij tot bestuurslid met als titel respectievelijk Voorroker en Rookmaker. Schrijver dezes, als eenvoudig lid van het genootschap, benoemde zichzelf vervol gens tot Doorroker, welke titel tot op heden door niemand is betwist. Rembrandt had al enige ervaring bij het oprichten van genootschappen. In zijn studententijd in Groningen, waar hij mocht meespelen in het tweede elftal van Forward, was hij al de drijvende kracht achter het ontstaan van bijvoorbeeld 'The Anglo-Saxon Society'. Deze nog steeds bestaande club van anglofiele fundamen talisten wil de Britse cultuur introduceren binnen de Groninger studenten gemeenschap onder het voorwendsel dat daarmee de ontwikkeling der studenten gediend zou zijn. De invloed van deze 'society' is tot dusver beperkt gebleven tot de uitbreiding van het bestaande arsenaal van drinkliederen. Van Joop van Schaik is niet bekend of hij eerder ooit iets tot stand heeft gebracht. Mogelijk is dit een gevolg van zijn spreekwoordelijke bescheidenheid en bestaat er ergens nog wel een 'Société' die door zijn toedoen is ontstaan. Het genootschap in vergadering hijeen. V.l.n.r. Joop van Schaik, Ed van der Rest, Peter Adrian, Arie Kalkman, Cees Droog, Aad van der Weijden (omkijkend), Hans Peeters, Eggie Poster, Rembrandt Heerkens Thijssen, Wil van Schaik en Jan Siebenga. 128

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 132