Een gilde bekwaamt zich al jaren In 't roken van dikke sigaren Dat doet het met vlijt Dus duurt het een tijd Alvorens de lucht op wil klaren! Tweemaal was het genootschap voor een sigarenproeverij te gast in de achttiende- eeuwse, met goudleer behangen, regentenkamer van het 'Frans Loenen Hofje' in Haarlem op uitnodiging van Wil van Schaik. Restaurant 'In 't Goede Uur' is het decor voor de jaarlijkse ledenvergadering, waar de plannen voor het komende jaar worden gesmeed. Uiteraard wordt het genoot schap door de horeca met open armen ontvangen, omdat elke bijeenkomst, tot genoegen van alle gasten, gepaard gaat met de verspreiding van de rustig stem mende geur van sigarenrook. Het ledental laat een gestage groei zien en gesteld kan worden dat het hier een zeer levensvatbare subvereniging betreft, die als een verrijking van de Good Old HFC kan worden beschouwd. De genootschapsleden hebben in ieder geval veel profijt gehad van Joops contac ten met de burgemeesters van Kampen. Driemaal kon door zijn inspanningen een onvergetelijk bezoek worden gebracht aan sigarenfabrieken in en om de oude Hanzestad, zoals 'Oud Kampen', 'De Olifant' en de fabriek van Van 't Veen in Grafhorst, waar de sigaren in papieren zakken worden afgeleverd. Vermeldens waard is ook nog het bezoek aan de, dankzij de KLM-promotiefilmpjes inmiddels wereldberoemd geworden, sigarenfabriek van Van der Donk in Culemborg. Binnen HFC heeft 'De Sigareband' van zich doen spreken door de viering van de dies natalis van onze club op 15 september in oude luister te herstellen. Bijzondere herinneringen bewaart het genootschap aan de twee door Hans Peeters georgani seerde meerdaagse reizen naar het bourgondische Noord-Limburg. Hierbij werd de leden de gelegenheid geboden even de driedimensionale alledaagsheid te ont stijgen en de wereld van de vierde dimensie te betreden, mede dankzij gastheer John Keulartz en sigarenmaker Coen Hovens. Mooi kringetje. V.l.n.r. onder: Peter Adrian, Aad van der Weijden, Joop van Schaik en Rembrandt Heerkens Thijssen. Midden: Ed van der Rest. Achter: Eggie Poster, Jan Siebenga, Henk Uildriks, Hans Peeters, Wil van Schaik en Arie Kalkman. Ook in Venlo is de horeca blij met het genootschap. V.l.n.r. Cees Droog, Ed van der Rest, Rembrandt Heerkens Thijssen, Jan Siebenga, Hans Peeters, Arie Kalkman en gastheer John Keulartz. Sigarenrokers van het eerste uur (1992). V.l.n.r. Wil van Schaik, Rembrandt Heerkens Thijssen, Aad van der Weijden, Joop van Schaik, Arie Kalkman en Peter Adrian. 129

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 133