Met opoffering van twee bestaande kleedkamers ten behoeve van extra toiletten en opslagruimtes en met de bouw van een nieuwe laag met zes kleedkamers zal HFC aan de KNVB-norm kunnen voldoen. De ruimte voor het wedstrijdsecretariaat is gevonden boven de huidige entree. De gemeente Haarlem is eigenares van de bestaande tien kleedkamers, maar zij wil het eigendom overdragen aan HFC. Daartoe dienen deze ruimtes eerst op kosten van de gemeente gerenoveerd te worden. Verder voldoen clubhuis en bar niet meer aan de huidige horecawetten en aan de eisen op het gebied van (geluids)hinder en milieu. Onder voorwaarde van het verkrijgen van voldoende financiële middelen en zeker heden is de algemene ledenvergadering op 6 februari 2004 akkoord gegaan met de verbouwingsplannen die het bestuur had uitgewerkt. Die vallen uiteen in twee fasen, waarvan de verbetering van de bestaande kleedkamers en de bouw van zes nieuwe prioriteit heeft. De daarmee gepaard gaande kosten worden geraamd op 480.000. Daarna volgt de aanpak van het clubhuis zelf, waarmee naar schatting nog eens 120.000 gemoeid is. Een lening bij de Rabobank van 310.000, een bij drage van de Stichting Pim Muiier van 55.000, een subsidie van de gemeente Haarlem van ruim 72.000 en enkele clubacties van HFC zelf, waaronder een lang durige en substantiële contributieverhoging, zullen het benodigde bedrag bij elkaar moeten brengen. Onder nauwlettend toezicht van de bouwmeesters Paul Haverkamp Begemann, Henny Böhm, Arie Kalkman, Co de Nobel en Rudolf Smit werd in maart 2004 met de eerste fase begonnen en op 10 september 2004 werd de vernieuwde accommo datie, voorzien van prachtig tegelwerk van Aschwin Minke, officieel in gebruik genomen. Met de tweede fase wordt gewacht tot de daarvoor benodigde gelden bij eengebracht zijn. Het huidige clubhuis wordt betrokken in de lente van 1975, nadat de noodlottige tribune brand van 12 september 1974 het toenmalige clubhuis onherstelbaar beschadigd heeft. De Bavaria brouwerij helpt in 1985 bij de ver nieuwing van de gehele inrichting en de ver betering van de keukenafdeling. In 1992 ver rijst de Spoelderruimte. Twee jaar later wor den het terras onder de Spoelderruimte aan gelegd en de serre aan de kant van veld 4 aangebouwd. In 1995 volgen de twee grote kleedkamers 9 en 10. Aschwin Minke. 133

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 137