Sport a gogo Spanjaardslaandag - familiedag Frits Darlang Op eerste pinksterdag 30 mei om 10 uur ontwaakt het Spanjaardslaancomplex. Vanaf het toegangshek tot de inschrijftafel vormt zich een kleurig lint van meer dan 220 HFC'ers, Rood en Witters en HLTC'ers. Zij moeten een voor een worden afgevinkt of bijgeschreven op de deelnemerslijst. Rookie Entertainment Events (studenten van de Hoge School Haarlem) en de Hondekoppen Rembrandt Heerkens Thijssen, Rokus Hoogendoorn, Jos Kunst, Eggie Poster, Henk Reus, Willem Veniet en Daan Vreeken, wrijven zich nog eens flink de ogen uit. Zon opkomst hebben ze niet verwacht. Nadat de twaalf deelnemende teams zijn gecompleteerd, de namen van de spelers op een flap-over zijn geschreven en de deelnemerskaarten uitgereikt, opent Hondekop nummer één, Eggie Poster, het spelcircuit. Er wordt met grote inzet gespeeld. Favoriet zijn Freeks 'doeltje/paaltje', Scheets 'passje', round-the-table tennis en cricket in de kooi. Vooral de jeugd speelt met volle overgave. Nauwlettend wordt erop toegezien dat het spel op de juiste wijze wordt gespeeld en het aantal punten goed in het daarvoor bestemde vakje wordt bijgeschreven. De pauzeactiviteiten vin den ook veel aftrek. In de Chill Out Corner laten de gelukkigen zich verwennen door een echte masseur en in de speciale Pietje Bell kinderhoek wordt volop geschminkt, video gekeken, getekend, gekleurd en gelezen. De Grupo de Capoeira*), een Braziliaanse dansgroep, trekt veel aandacht met een demonstratie voor het clubhuis. De dansen worden begeleid door muziek op uitheemse instrumenten zoals de berimbau (een soort eensnarige boog, maar dan zonder pijl), de pandiero (tamboe rijn), de atabaque (houten conga) en de a go gó (een dubbele 'koebel' waarop met een stokje wordt geslagen).

Jubileumboeken HFC | 2004 | | pagina 156